Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Cum sa iti inscrii masina pe BG

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Cum sa iti inscrii masina pe BG

Trebuie sa ne inarmam cu rabdare...

"Controale sistematice la frontierele Romāniei din 7 aprilie. Se verifică actele TUTUROR celor care intră şi ies din ţară. Timpii de aşteptare vor creşte"

http://www.mediafax.ro/social/contro...reste-16217610
    Toyota LJ 70
    Transsylvania Off Road Club
    www.helpdani.eu

Comentariu

Postat īn original de nessum Vezi post

"Controale sistematice la frontierele Romāniei din 7 aprilie. Se verifică actele TUTUROR celor care intră şi ies din ţară. Timpii de aşteptare vor creşte"

Niste imbecili....acum i-a gasit ?! Cand vin acasa romanii, de Paste ?!?

Sa-mi bag.....n-are nicio sansa tara asta....

Regulament

Comentariu

Postat īn original de nessum Vezi post

Pai asa de vinerea!!! De ce nu de lunea?
        Cel putin, bine ca noi am fost pe 6
        4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Postat īn original de stelea Vezi post
          Pai asa de vinerea!!! De ce nu de lunea?
          Cel putin, bine ca noi am fost pe 6
          Clar, am avut noroc ieri. Sa trecem cifra 6 in lista numerelor norocoase pentru LOTO!
          Fișiere atașate
          Toyota LJ 70
          Transsylvania Off Road Club
          www.helpdani.eu

Comentariu

Eu am plecat miercuri seara din Ro pe traseul Ungaria, Slovacia, Cehia, Austria si vineri dimi inapoi in Romania. Nu au fost cine stie ce controale adica mai deloc nici la iesire nici la intrare. Dar numai la noi am oprit sa dam buletine in restul tarilor treci cu 100km/h granita.
            Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,
            Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea
            Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Comentariu

• Salutări!
              Văd că ultima postare e veche tare, dar trag speranța că īncă mai sunt dintre voi care aveți utilaje pe Bulgaria. Īmi puteți recomanda o firmă sau o persoană fizică serioasă care se ocupă cu așa ceva? Am un 3.5, deci nu e prieten cu taxele din Romānia, din păcate!

Comentariu

• Nu mai este ce a fost cu Bulgaria ... S-au scumpit si la ei asigurarile, impozitul ... Per total te duce in jur de 1000 euro inmatriculatul, pentru ca varianta cea mai sigura si serioasa este sa iti faci firma ta acolo. Vezi si aici : https://www.contabilsrl.com/inmatriculareauto cu mentiunea ca acum este o alta grila de calculare a impozitului pe care inca nu o stiu nici eu.
                O peroana serioasa care iti va spune cam acelasi lucru, dar evident, cu un calcul mai riguros al costurilor totale : Nik 0764.373.002. Este roman, asa ca nu e problema de comunicare.

Comentariu

• Confirm ca au crescut impozite si taxe si cu 300%.Vigneta cu 50%.Mai multe detalii puteti gasi aici.
                  Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.

Comentariu

• Postat īn original de asfalttango Vezi post
                    Confirm ca au crescut impozite si taxe si cu 300%.Vigneta cu 50%.Mai multe detalii puteti gasi aici.
                    Multumim pentru lamuriri, Adriane

Comentariu

• Am fost saptamana trecuta la Ruse sa-mi platesc obligatiiloe pt. The Grey.

Impozit am platit 160 BGN comparativ cu 240 BGN in 2018.

Beleaua mare a fost la asigurare, aceeasi Lev Ins care in 2018 a vrut vreo 250 BGN acum cerea 2177 BGN...

Mi-am bagat picioarele si am facut RCA la alta firma (Bul Ins), cu 360 BGN,

35+15 BGN ITP-ul.

Deci nu confirm cresterea la impozit, in schimb constat crestere mare la RCA.
                      Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

• Asigurarile tot cresc de vreo doi ani, dar cota de 2000 e ceva nou!
                        Si impozitele au crescut, dar probabil la tine a trecut in alta grila de vechime (e singura explicatie).
                        Un site de verificare ITP bulgaresc stie cineva?

Comentariu

• Da, The Grey implineste 15 ani. Avea 11 cand l-am luat, mititelul

Pt. ITP: https://rta.government.bg/images/Ima...ion/index.html

Ultima editare de giorgel; 24.iun.2019, 10:13.
                          Cīnd te-ai nascut, tu ai plīns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel īncīt, cīnd vei muri, toti sa plīnga, iar tu sa zīmbesti.

Comentariu

• Postat īn original de giorgel Vezi post
                            Da, The Grey implineste 15 ani. Avea 11 cand l-am luat, mititelul

Saracutul.....inca nu m-am iertat pt asa oferta si asa scapare......si la mine a ajuns informatia inainte de tine , sa stii, dar mirajul lui Jeep inca avea avea efect .....
                            Acum revenind la fratii cu ceafa ...de porc, te poti felicita pt asa preturi.
                            Cu 1500 lei ai scapat inca un an, felicitari si la multi km.
                            Dacă de īntelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                            Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

• Postat īn original de giorgel Vezi post
                              Da, The Grey implineste 15 ani. Avea 11 cand l-am luat, mititelul

Deci varsta era explicatia ... Nu s-a mai inmultit cu coeficientul de 1,5.
                              Multumesc pt. link.

Comentariu

Procesare...
                              X