Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Taxa oxigen , neclaritati- cum ne organizam?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Taranca a-nceput sa bata-n retragere si evident ca isi pune poalele-n cap...

Evident ca nu trebuie sa cedam nici un pas acestui abuz!!!

”Am văzut că sunt foarte multe petiții, atacuri, critici împotriva taxei Oxigen. Putem să și renunțăm la această taxă, nu am o problemă, dacă asta își doresc cetățenii, dar ca să vedeți în ce ipocrizie trăim: dacă nu faci nimic ți se reproșează că nu faci, iar dacă iei măsuri pe care țări din Europa le-au luat cu mult timp în urmă, ți se reproșează că iei măsuri. Așa este peste tot în Europa: poluatorul plătește"

https://www.stiripesurse.ro/gabriela...66KGD889SvUSPM
    Toyota LJ 70
    Transsylvania Off Road Club
    www.helpdani.eu

Comentariu

Nu-i nici un abuz, hai sa nu mai politizam totul.
      Chiar daca nu sunt vreun fan al primaritei, trebuie spus ca in multe orase din Europa exista constrangeri de acest tip, fie cu interziceri fie cu vignete de acces in zona centrala a oraselor.
      Personal merg mult pe jos prin zona centrala din Bucuresti si efectiv uneori nu se poate respira, deci ceva trebuie facut.
      Cu vignete si interziceri calitatea aerului nu va creste, o masina euro 6 ce face 50 km pe zi prin oras va polua mai mult decat una non-euro ce merge 20 km pe zi.
      Cred ca era mai buna masura luata de Ceausescu cu numere pare/impare pentru a diminua traficul.
      Nascut-crescut in IMS-eu si Tv-eu !

Comentariu

Pentru a pune capat acestei taxe, trebuie sa depunem on-line o plangere la PMB (plangerea este obligatorie pentru a putea depune actiunea contra pmb la judecatorie - aceasta este procedura legala - fara, nu se poate)
        Este foarte simplu: - nu trebuie sa va deplasati, doar cateva clickuri
        Intrati aici:

http://pmb.ro/contact/petitie/petitie.php

Dupa ce obtineti numar de inregistrare sa imi trimiteti neaparat pe mesaj, pentru centralizare - ajuta cand se depune actiunea la judecatorie.
        Cu cat suntem mai multi, cu atat avem sanse mai mari sa ne aparam drepturile.

VA ASTEPTAM SI PE 28 FEBRUARIE 2020 ALATURI DE NOI LA PROTEST!
        Toyota LJ 70
        www.helpdani.eu

Comentariu

Saptamana viitoare depunem actiunea pentru suspendare si anularea hotararii la instanta.
          Toyota LJ 70
          www.helpdani.eu

Comentariu

Buna ziua,

Taxa s'a anulat. Apa ploaie si bataie!

https://adevarul.ro/news/bucuresti/g...2e2/index.html

Dar hai sa nu ne bucuram prea devreme. Sa nu uitam ca este an electoral. ;)
            Ultima editare de Dep7; 25.feb.2020, 13:09.

Comentariu

Postat în original de Dep7 Vezi post
              Buna ziua,

Taxa s'a anulat. Apa ploaie si bataie!

https://adevarul.ro/news/bucuresti/g...2e2/index.html

Dar hai sa nu ne bucuram prea devreme. Sa nu uitam ca este an electoral. ;)
              Gresit! Nu s-a anulat nimic. Nu exista nici un document oficial care sa sustina asta, document cu antetul PMB semnat si stampilat de primarul general!
              Momentan doar decaratii politice ca e an electoral...
              Abrogarea sau anularea se poate face doar cu votul ''Consiliului Local''!
              Deci nu avem motive de bucurie pana nu vedem negru pe alb!

Problema este ca astia au vazut acum pe ce mina de aur ''stau'' iar in viitorul apropiat vor incerca sa o introduca sub o forma sau alta!
              Toyota LJ 70
              www.helpdani.eu

Comentariu

Postat în original de nessum Vezi post
                Saptamana viitoare depunem actiunea pentru suspendare si anularea hotararii la instanta.

Si cu asta ce s-a intamplat ? Ati demarat ceva in instanta ?

Comentariu

Procesare...
                X