Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Exploatarea gazelor de sist - o CRIMA , in curand si in Romania

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Exploatarea gazelor de sist - o CRIMA , in curand si in Romania

Cred ca D-zeu are grija de Romania ! Putem bea apa curata de izvor in continuare !

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ec...st+din+Romania

Tot respectul pentru cei care s-au implicat activ in protestele si actiunile impotriva exploatarii gazelor de sist .
    RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

"Compania Chevron a anunțat vineri că renunță la proiectele din România legate de explorarea gazului de șist, fără a motiva de ce,..."
      Probabil se apropie DNA-ul de ceva persoane "unse"...

Comentariu

Postat în original de emanoeladrian Vezi post
        Cred ca D-zeu are grija de Romania ! Putem bea apa curata de izvor in continuare !

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ec...st+din+Romania

Tot respectul pentru cei care s-au implicat activ in protestele si actiunile impotriva exploatarii gazelor de sist .
        nu cred ca au contat prea mult protestele, la fel cum nici dumnezeu nu cred ca a avut vreo implicare.

Comentariu

eu zic ca nu poti face afaceri de exploatare rentabila intr-o zona de conflict...cum va fi pe la noi in curand
          forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

Postat în original de vortex Vezi post
            nu cred ca au contat prea mult protestele, la fel cum nici dumnezeu nu cred ca a avut vreo implicare.
            Legat de Dumnezeu e clar dar nu stiu ce sa zic legat de proteste... Chevronul, ca sa fie rentabil, ar fi trebuit sa se extinda foarte mult. In alte state, inclusiv in SUA, protestele au aparut tarziu cand exploatarea era deja extinsa si poluarea facuta. La noi, care am invatat din experienta altora patiti, lumea a inteles de la inceput despre ce e vorba si a reactionat. Banuiesc ca si-au data seama ca daca se extind, se extind proportinal si protestele, lucru care le-ar fi creeat mari cheltuieli.

Totusi, si teoria lui Soimu poate sa fie corecta... Hmmm...

Comentariu

Postat în original de soimu` Vezi post
              eu zic ca nu poti face afaceri de exploatare rentabila intr-o zona de conflict...cum va fi pe la noi in curand
              nu prea vad de ce ar putea fi extinsa zona de conflict si in interiorul granitei noastre. singurul motiv posibil ar putea fi enervarea lui putin pe scutul de la deveselu.

Comentariu

Postat în original de soimu` Vezi post
                Soimule, am mai discutat: razboiul psihologic a inceput de ceva vreme. Cacatii care il propaga sunt platiti pentru asta de rusi. Nu inteleg de ce vrei sa te faci si tu partas la mizeria asta. Ce semnale credibile ai ca aici va fi o zona de conflict?

Chevron cred ca are treaba cu DNA-ul, nu cu rusii, la fel ca in Polonia.

http://www.timesnewroman.ro/life-dea...au-bugetul-sua
                Ultima editare de yo2bt; 23.feb.2015, 15:10.
                73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE
                ORCA - Off Road Club Arad

Comentariu

mie mi se rupe de ce pleaca. important este ca pleaca.

...si ramin multi fara locuri de munca si gazele alea saracele n-or sa mai vada lumina zilei si flacara aragazului... ramine sa anunte si gc (gold corporation aka gaura curului) ca pleaca de la rosia montana ca sa mai adaugam o cifra la procentul de someri. pacat, mare pacat. cite locuri de munca se pierd. ma duc sa beau.
                  The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500
                  4x4MANIA is where we are !!!
                  “ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Comentariu

"S-a rupt lantu` de iubire" si probabil ca toti kktii aia de politicieni care si-au luat sau urmau sa-si ia spaga ca sa sustina proiectul acum se feresc ca dracu de tamaie sa se mai bage in vreo combinatie de frica sa nu-i ia si mai tare in vizor DNA-ul....si atunci, daca Chevron a vazut ca nu mai are cui sa dea spaga, s-au retras.....

Regulament

Comentariu

faptul ca Orban a cheltuit foarte foarte mult de multi ani pentru ca sa imparta cetatenii
                      faptul ca a cheltuit enorm pentru ungurizarea secuilor
                      faptul ca a cheltuit foarte mult pentru a educa populatia maghiara in spiritul extremismului si a expansionismului
                      faptul ca acum Orban are o apropiere foarte foarte mare de Putin
                      astea sunt ingrijorarile majore
                      ps
                      art 5 nu functioneaza daca apar tulburari in "tinutul secuisc" iar Ungaria sprijina oropsitii din Transilvania care sunt persecutati doar pentru ca sunt maghiari... din contra, cu sprijin al rusilor, pot chiar sa intervina fatis, pentru a proteja cele cateva milioan de cetateni maghiari din Transilvania (desigur, fara sa sufl o vorba ca aia nu s-au nascut maghiari, ci au fost si sunt inca romani)
                      de aia sunt ingrijorat, ca nimeni nu face investitii fara scop
                      forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

Fusei oarecum pe repede-inainte in cheile Bascii Mici , vazui cu oroare o mandra turla de foraj in plina activitate ceea ce se zice ca ar fi rezervatie , multe drumuri batute , masinute de teren multe pe langa , prea multe ... drumuri largi si mandre , masina de patrulare a firmei de paza ... Cu taierile masive care imi sangereaza ochii m-am obisnuit , asta s-a facut de acum 100 de ani si poate ca natura va inlocui padurea exploatabila cu una de talie joasa cu arborete mic fara interes comercial si verdele va supavietui , asa ingenunchiat ... Cu apa care ar veni albastra la vale si cu malurile moarte si unse nu ma pot impaca deloc .
                        ... sa fim corecti pana la capat !
                        Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Procesare...
                        X