Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Lista neagra a locurilor care trebuiesc evitate

Buna ziua,
    Poiana Marului cred ca in intregime, am fost in acest ultim weekend pe acolo si am avut in intentie sa mancam. La nici o pensiune nu a fost posibil, ba nu au bucatarie, ba sa venim peste o ora si jumatate si alte asemenea motive. Ce e interesant e faptul ca la solicitarile noastre raspunsurile au sosit cu dusmanie, cu ura.Daca nu ai cazare acolo nu te poti atinge de nimic. O locatie de vis, intre 2 munti si un lac splendid dar ce pacat ca e locuit.
    Ultima editare de Astral; 24.oct.2012, 22:48.

Comentariu

Poaiana marului mda un loc unde chiar vream sa ajung..

Sa zic si eu:

Poiana stanii regale, Sinaia, nene un loc care se vrea regal mai sus de Sinaia in drum spre cota.Venit de la Piatra Arsa pe jos lesinat de foame am zis sa mananc la ei pentru ca mai mancasem si a fost ok.Soare afara cald lume multa terasa plina toti imbracati de oras doar eu cu nevasta de munte (poate asta a fost motivul vezi mai jos).Luam 2 meniuri ne hotaram repede asteptam 10 minute sa se ia comanda ni se ia comanda repede 2 ciorbe si 2 felul doi, de baut , desert, cafea.Si stau si stau si trecu vreo 30 minute si ospatarul ne tot aburea ca ciorbele vin in 2 secunde.Intr-un final vine cosul cu paine.Paine mirosea a vechi iar o bucata era muscata de altcineva :)) ciorba probabil era pe foc.Nevasta '' ce facem unde mancam ca nu mai pot de foame?''Eu ''nu stiu dar eu nu vreau sa mai stam coboram in Sinaia''M-am dus la bucatarie scandal i-am zis ospatarului si bucatarului sa manance ei si cu fratii lor painea aia ca stati asa ca acum vin ciorbele ce e berea gratis sanatate la revedere.Deci unii sunt cu capul terasa plina si ei nu stiu sa faca bani.
      Ultima editare de Astral; 24.oct.2012, 22:49.
      Dacia Duster 4x4
      Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

E un local undeva la iesire din padurea Bogatii, BV ...steaua nordului sau asa ceva ...

Eu am o regula ...intru in local ...ma duc sa ma pis ...Baia curata, ingrijita ...in general = mancare buna si service corect. Dar nu si aici ...

Intru eu hamesit de pe drum si cer un ciolan cu fasole si o salata de varza. Vine o fatuca imi ia comanda ...si imi aduce un ciolan ...cu par pe el, foamea in glanda cat China ...decortichez o parte din sorici ... Ma uit la fatuca, ma uit la ciolan ..dau sa il tai ...suprizza ... trecand de amanuntul ca daca voiai sa-ti tai venele cu cutitul ala sigur intrai instant in faliment ... dupa o perioada de frictiune cutit-ciolan-cutit-ciolan (ma simteam exact ca indienii care freaca pietrele sa aprinda focul) ...cutitul prin smulgere reuseste sa se opreasca intr-un mic banc de gheata ...Buuun ... o chem pe fatuca, o invit sa serveasca dansa din ciolan ... ca eu nu pot, in ciuda tuturor strigatelor disperate din burta ale lui Fredy care ar fi ciugulit si el ceva ... iar dansa imi raspunde ca ea nu mananca porc ... De fasole nu m-am atins ptr ca prin deductie am gandit ca daca-i asa bun ciolanu ...sigur fasolea o sa-mi produca minim 8-10 iesiri la boscheti pana la Brasov, deci mai bine lipsa ...Bunnn ... Imping farfuria, inghit in sec, piticii din burta inca urla dar asta e, cer nota, platesc si ...Elvis left the building. I-am lasat banii la leu ...si peste am pus exact douazeci de bani ... si mi-am expus parerea cu voce tare "mancarea de doi lei merita macar o spaga de douazeci de bani"

Deci dragi prieteni ...evitati cu incredere locatia ...
        Ultima editare de Astral; 24.oct.2012, 22:50.
        consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
          cer nota, platesc si ...Elvis left the building. I-am lasat banii la leu ...si peste am pus exact douazeci de bani ... si mi-am expus parerea cu voce tare "mancarea de doi lei merita macar o spaga de douazeci de bani"
          Cum adica bre sa mai si platesti??? Cobaii sunt platiti, nu platesc. Dupa ce ca ei fac experimente chimice pe tine, sa le mai dai si bani?
          Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA!
          Prahova 4x4

Comentariu

Marse, n-ai fost atent: si banii si 10% ...
            4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Procesare...
            X