Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Unde mai merg mocanitele in Romania ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Unde mai merg mocanitele in Romania ?

[QUOTE=cos;910544... se tot racea si nu tragea ... [/QUOTE]

asta era una din problemele lor in general, dar mai ales la cele expres care mergeau si cu viteze mari ...

frumoasa iesire.

Comentariu

Pe la Moldovita am mai vazut o mocanita asta vara cand am fost acolo (http://forum.club4x4.ro/showthread.p...11-august-2013).

"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana" A. Tarkovski
      Nissan Patrol GR Y60 4.2, Nissan Patrol GR Y60 2.8 (deja de piese), Toyota Avensis 2.2D-CAT 177CP

Comentariu

Fusei si pe asta , culmea e ca am oprit sa cer indicatii chiar la mecanicul de pe Hutulca . Si , chiar in fata casei lui e un mare panou indicator ( numai ca noi il intrebam chiar el uitandu-ne in dreapta , si vis-a-vis la 5 metri de masina , in stanga ,era ditamai panoul ... fuse hilar tare momentu' ... ) .

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	P1090175 (Medium).JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	65,8 KB 
ID:	931135[ATTACH=CONFIG]190460[/ATTACH

]Din pacate , CFF de la Viseu e cam cea mai bine pusa la treaba . Fara a eclipsa realul efort a celorlati pasionati care investesc suflet , unele mocanite au noroc de mai mult 'biznis'...
        Fișiere atașate
        ... sa fim corecti pana la capat !
        Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

In aceeasi idee de CFF ... pe drumul de la Buzau la Nehoiu , in zona Cislau , este o cale ingusta care taie soseaua ... De unde vine , si unde ajunge ?
          Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

nu a mai ramas nimic din retea ...
            caile au fost folosite pt transportul lemnului, fructelor si produselor de balastiera, avand o contributie majora la dezvoltarea economica a zonei incepand cu 1900.

Comentariu

Ma intriga faptul ca linia pare libera , cat se poate observa de pe sosea . Sunt foarte curios sa vad ce mai e vizibil din fostele CFF. Nu ma indoiesc deloc ca in zona podurilor si podetelor nu prea mai e nimic . Cat de curand posibil ma duc sa vad , e una din foarte putinele situatii in care imi pare rau de faptul ca masina mea are 1980 necesar de cale , compararand cu 760 ...

Comentariu

Procesare...
              X