Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

Buna seara !
    Vreau sa merg in viitorul apropiat pana la Balea, dar m-am cam plictisit tot pe sosea, printre "gura-casca"...
    Stiu ca exista un drum care incepe de la Manastirea Cartisoara si "inteapa" Transfagarasanul undeva la altitudinea de 884m. Vreau sa aflu daca a fost cineva de curand pe drumul acesta, in ce stare se afla si daca il pot parcurge cu un Land Cruiser 95 incaltat cu AT-uri noi.
    Multumesc !
    Fișiere atașate
    Off-Road in Waldland

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

Postat în original de Cristian1 Vezi post
    Buna seara !
    Vreau sa merg in viitorul apropiat pana la Balea, dar m-am cam plictisit tot pe sosea, printre "gura-casca"...
    Stiu ca exista un drum care incepe de la Manastirea Cartisoara si "inteapa" Transfagarasanul undeva la altitudinea de 884m. Vreau sa aflu daca a fost cineva de curand pe drumul acesta, in ce stare se afla si daca il pot parcurge cu un Land Cruiser 95 incaltat cu AT-uri noi.
    Multumesc !
    Am parcurs anul trecut, in doua etape, traseul acesta, mai putin segmentul MC1-MC2. Am intrat pe el coborand de la Balea Cascada, dar m-am oprit nestiind cum e drumul (MC1). Si bine am facut. L-am reluat in sens invers, de la manastire si l-am abandonat cand a inceput sa urce (MC2). "Drumul" era f ingust, jumatate din latime mancat de apa, incat te sprijineai cu portiera de mal. Ma indoiesc ca s-a lucrat la repararea lui.

TF - M Cartisoara.kmz
    Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !

Comentariu

Salut,
      Cand vrei sa mergi?
      As vrea sa vin si eu.

Toate cele bune!

Comentariu

@Oli range, luna asta intr-un weekend. Inca nu stiu exact cand putem.

@ctinu, multumesc de info ! M-am cam dezumflat putin Ce inseamna MC1 si MC2 ? O poza ai din zona ?
        Off-Road in Waldland

Comentariu

Ce inseamna MC1 si MC2 ? O poza ai din zona ?
          In mesajul postat, ai un fisier .kmz (se deschide cu google earth). Acolo ai cele doua puncte.
          It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Am deschis si cu Google Earth si online pe Google Maps, dar nu vad nici un punct nimic....Doar traseul singur
            Off-Road in Waldland

Comentariu

Am deschis si cu Google Earth si online pe Google Maps, dar nu vad nici un punct nimic....Doar traseul singur
              Nu stiu dece; uite imaginea GE:

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	M Cartisoara.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	144,0 KB 
ID:	994597

Comentariu

Multumesc de info. @ctinu ! O sa pun poze cand merg in zona. Poate l-o fi reparat, daca nu, ma intorc inapoi si asta este.
                Off-Road in Waldland

Comentariu

Eu as incerca urcarea plecand de la manastire. Invers, daca nu mai poti inainta, risti sa nu te mai poti intoarce.
                  Astept informatii.
                  Succes!

Comentariu

Procesare...
                  X