Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan


Cristian1

Postări Recomandate

Buna seara !

Vreau sa merg in viitorul apropiat pana la Balea, dar m-am cam plictisit tot pe sosea, printre "gura-casca"...

Stiu ca exista un drum care incepe de la Manastirea Cartisoara si "inteapa" Transfagarasanul undeva la altitudinea de 884m. Vreau sa aflu daca a fost cineva de curand pe drumul acesta, in ce stare se afla si daca il pot parcurge cu un Land Cruiser 95 incaltat cu AT-uri noi.

Multumesc !

fvfdv.thumb.png.f029c974c1093166140c60032c244057.png

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Buna seara !

Vreau sa merg in viitorul apropiat pana la Balea, dar m-am cam plictisit tot pe sosea, printre "gura-casca"...

Stiu ca exista un drum care incepe de la Manastirea Cartisoara si "inteapa" Transfagarasanul undeva la altitudinea de 884m. Vreau sa aflu daca a fost cineva de curand pe drumul acesta, in ce stare se afla si daca il pot parcurge cu un Land Cruiser 95 incaltat cu AT-uri noi.

Multumesc !

 

Am parcurs anul trecut, in doua etape, traseul acesta, mai putin segmentul MC1-MC2. Am intrat pe el coborand de la Balea Cascada, dar m-am oprit nestiind cum e drumul (MC1). Si bine am facut. L-am reluat in sens invers, de la manastire si l-am abandonat cand a inceput sa urce (MC2). "Drumul" era f ingust, jumatate din latime mancat de apa, incat te sprijineai cu portiera de mal. Ma indoiesc ca s-a lucrat la repararea lui.

 

TF - M Cartisoara.kmz

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

@Oli range, luna asta intr-un weekend. Inca nu stiu exact cand putem.

 

@ctinu, multumesc de info ! M-am cam dezumflat putin :e Ce inseamna MC1 si MC2 ? O poza ai din zona ?

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Ce inseamna MC1 si MC2 ? O poza ai din zona ?

 

In mesajul postat, ai un fisier .kmz (se deschide cu google earth). Acolo ai cele doua puncte.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Am deschis si cu Google Earth si online pe Google Maps, dar nu vad nici un punct nimic....Doar traseul singur :cn

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Am deschis si cu Google Earth si online pe Google Maps, dar nu vad nici un punct nimic....Doar traseul singur :cn

 

Nu stiu dece; uite imaginea GE:

 

1088341160_MCartisoara.thumb.JPG.42c00133806f65dbf2dae2b67e99bb31.JPG

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Multumesc de info. @ctinu ! O sa pun poze cand merg in zona. Poate l-o fi reparat, daca nu, ma intorc inapoi si asta este. :h5

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Informatii drum forestier Manastirea Cartisoara - Transfagarasan

 

Eu as incerca urcarea plecand de la manastire. Invers, daca nu mai poti inainta, risti sa nu te mai poti intoarce.

Astept informatii.

Succes!

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare