Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road


ovidiu cica

Postări Recomandate

daca locul topicului nu e aici scuze,dar:

 

stiu ca majoritatea dintre voi stati prin masini ,corturi,etc

are,a vazut cineva asa ceva ????

se poate gasi second hand in ro sau europa?

 

http://www.tare.ro/user-surflesbo/6158355-iti-garantez-ca-o-sa-vrei-remorca-asta/full-video

 

Capture.JPG.dfe0a998a0e661dd56aa1e2ac2d1ee4e.JPG

Editat de Astral
sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: ce parere aveti ????

 

se pare ca este vorba de rulota destinata drumurilor accidentate.

Sincer vb nu am vazut modelul acesta. Am vazut la vanzare in Germania ceva similar cu cea din link

Pretul nu era unul foarte piperat.

daca nu ma insel era la vanzare pe http://www.mobile.de sectiunea rulote

O remorca iti schimba intotdeauna viata atat la propriu cat si la figurat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Si eu tot pe mobile.de am vazut asa ceva si pe la englezoi, dar costa o avere.

 

http://www.4x4brasil.com.br/forum/veiculos-e-preparacao/62337-alguem-conhece-quem-fabrica-reboques-assim-no-brasil-46.html

Cu stima, Alexey.

Nissan Patrol Y61 SWB - Pif

http://www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Foarte tare remocuta, dar costa doar 49990 AU$ varianta fara "optionale" sau 66990 AU$ full, adica de cateva ori mai mult decat masinutele pe care le hingherim...

Cel mai tare e gratarul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Parerea mea - nota 15 la calitate per total , dar ... al naibii sa fiu daca inteleg ce naiba faci cu geamantanele in offroad ... frumos ordonate in spatiu dedicat ( sertare ... nu corespund ? ... ) . E perfecta , dar prea comerciala ... Si tot asa ...

Ca si necesitate e mult supraevaluata . Ca si constructie e mult complicata , ar trebui sa fie mai simpla si mai putin expusa . La noroaie serioase e victima , pana la spalare ...

Si cum nu costa decat , numai si adica trei rinichi ... nu e nici macar acra . E de tura , dar nu in Ro , ci la Ozzalii ...

 

 

 

Eu mi-am facut gratarul mai mare - 70 cm diametru . Probabil cel prezentat este unul mai 'universal' . In schimb , mi-a sarit in ochii mei caiacul de pe masina ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Nu stiu cat mi-ar lua sa o desfac , dar sigur mi-ar lua tot restul concediului sa o inchid la loc cum era . :ap

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

 

Eu mi-am facut gratarul mai mare - 70 cm diametru . Probabil cel prezentat este unul mai 'universal' . In schimb , mi-a sarit in ochii mei caiacul de pe masina ...

Zieceam de cel de pe rezerva remorcii, cred e macar pe 31"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Exact acelasi lucu am vrut sa zic si eu , referindu-ma la diametrul util , care comparat cu janta de 15"-16" pare de doar ( aprox ... circa-si-ceva ... ) 55 cm . A meu e mai mare , cred ca e mult mai practic mai mare , cele mici nu-mi ajung niciodata si se termina jarul si ma umplu de draci ca raman cu mancarea neterminata si neterminata ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Aici avem inca trei variante interesante. Mie imi place cea inalta cu bradut .

 

Revenind serios , banuiesc ca principalul motiv pentru care aceste remorci tip Camper incep sa semene cu "Transformers" , este acela ca atata timp cat nu depasesti gabaritul remorcii omologate , nu ai probleme sa circuli cu asa ceva . Probabil se considera interiorul ca fiind strict incarcatura remorcii .

Poate cineva sa ne lamureasca ?

Si-a facut cineva vreo remorca mai inaltata pentru off-road ?

Daca modific o remorca standard si pun o punte care sa permita niste roti similare cu ale masinii , trebuie omologare individuala ?

Editat de FordRanger
Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Acum cateva zile am postat pe fb o poza cu asa ceva, de pe undeva de pe la australieni ca aia merg cu lunile la plimbare.Iti dau mesaj pe prv daca gasesc linkul sau il pun aici.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

@ FordRanger

 

dimensiunea rotilor e trecuta in talon , daca pui alta dimensiune legal trebuie sa mergi la RAR sa iti omologheze modificarea ,ceea ce presupune umblatura si birocratie

 

practic , tinand cont ca nu vei circula zilnic cu remorca ''de expeditie'' si nu vei cara varza cu ea, nu cred sa se lege cineva vreodata de rotile tale, exceptand cazul unui accident cu victime .

 

remorcile facute la Satu Mare cele de 1200 kg -au punte , arcuri pe foi si butuci de aro cu jante de aro pe care poti pune linistit gume mari fara sa te apuci de modificari radiacale ale structurii remorcii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

Parerea mea - nota 15 la calitate per total , dar ... al naibii sa fiu daca inteleg ce naiba faci cu geamantanele in offroad ... frumos ordonate in spatiu dedicat ( sertare ... nu corespund ? ... ) . E perfecta , dar prea comerciala ... Si tot asa ...

Ca si necesitate e mult supraevaluata . Ca si constructie e mult complicata , ar trebui sa fie mai simpla si mai putin expusa . La noroaie serioase e victima , pana la spalare ...

Si cum nu costa decat , numai si adica trei rinichi ... nu e nici macar acra . E de tura , dar nu in Ro , ci la Ozzalii ...

 

 

 

Eu mi-am facut gratarul mai mare - 70 cm diametru . Probabil cel prezentat este unul mai 'universal' . In schimb , mi-a sarit in ochii mei caiacul de pe masina ...

 

geamantanul este folosit ca sa sugereze cat loc pt bagaje ai !!!!!

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

se pare ca este vorba de rulota destinata drumurilor accidentate.

Sincer vb nu am vazut modelul acesta. Am vazut la vanzare in Germania ceva similar cu cea din link

Pretul nu era unul foarte piperat.

daca nu ma insel era la vanzare pe http://www.mobile.de sectiunea rulote

 

salut !

daca ai gasi link-ul as dori sa vad cat e una second !

ca noua e peste posibilitatile mele cu mult

multumesc

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

ford ranger!

roby de la caransebes incepuse ceva mult mai rudimentar!

nu l-am mai intrebat in ce stadiu mai este cu ea

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

sint citiva smecheri care apar pe aici la club cu asa ceva dupa ei. in pravaliile aici ceva de genul asta e intre 12 si 18 mii, pret exagerat pentru asa ceva, dar se vind totusi - sa nu uitam ca olanda e tara rulotelor.

iarna asta am vazut in mauritania un neamt destept care montase o rulota mica pe jumate de sasiu de landrover si o tira prin nisipuri dupa un 110 puma cu o usurinta uimitoare. deci nu cred ca merita cumparata cind se poate fabrica simplu. totusi nu as trage asa ceva dupa mine, mai ales in zone muntoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

am vazut si eu chestia aia taiata dintr-un Land Rover dar numai pe exterior ,in interior filmuletul nu arata nimic

daca esti in NL poate gasesti sa-mi dai si mie un link cu rulote second hand care sa aiba si limba engleza (in olandeza nu ma descurc)

multumesc anticipat !

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

http://www.aartkok.nl/outdoor-trailers

astia mai aduc chestii de astea. ar mai fi unul pe linga mine dar trebuie sa ma duc sa vad, pe site nu vad decit remorci cu cort- zambezi.

 

nu e in engleza, au ceva in germana dar daca trimiti email sau telefonezi nu-i o problema, toata lumea vorbeste engleza aici

 

daca vrei rulote normale la mana a doua uite aici dar tot in olandeza

http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

 

incearca cu google translate sau da un semn cu ce te intereseaza

Editat de gusteru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road

 

te salut gusteru-le!

as fi interesat de ceva cat mai compact ,pretabil pt drumuri accidentate,second

multam fain

Editat de Astral
sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road

 

Eu m-am uitat la Camp-let, astea nu sunt pentru offroad dar sunt mici si merg cu orice autoturism sau cu 4x4 mici: Jimny, Samurai, Vitara, etc.

Am vazut pe site-uri in ro una second la 6000 si ceva de Euro:oo (scump domne, scump!)

N7OiHb8YlQU

Jimnyholic inside :j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ????

 

http://www.aartkok.nl/outdoor-trailers

astia mai aduc chestii de astea. ar mai fi unul pe linga mine dar trebuie sa ma duc sa vad, pe site nu vad decit remorci cu cort- zambezi.

 

nu e in engleza, au ceva in germana dar daca trimiti email sau telefonezi nu-i o problema, toata lumea vorbeste engleza aici

 

daca vrei rulote normale la mana a doua uite aici dar tot in olandeza

http://www.marktplaats.nl/c/caravans-en-kamperen/c289.html

 

incearca cu google translate sau da un semn cu ce te intereseaza

 

Salute! EU caut in camper truck de pus pe Mitsubishi l200 ! Numa descurc sa gasesc she decit in sua so am rugamintea sa ma ajuti cu in site !http://m.youtube.com/watch?v=hzldgzGz5xk ceva de genu' .

Ionel

Multumesc!

DACA UN LUCRU MERITA SA FIE FACUT , MERITA SA FIE FACUT BINE !!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road

 

alex b!

chestia aia este o jucarie fara prea multe dotari

de pret se gasesc si la 1000 euro

in ceea ce ma priveste nu ma intereseaza

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road

 

nenea!

vezi ca asa ceva era pe olx si autovit!

dar pregateste -te pt pret!

peste 15000 euro second!!!!

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ce parere aveti ? Rulota / trailer off-road

 

nenea!

vezi ca asa ceva era pe olx si autovit!

dar pregateste -te pt pret!

peste 15000 euro second!!!!

 

la 15000 +tva o iau noua !

gasisem ceva la 6000 sh dar nu mai stiu unde am ratacit site ul.

DACA UN LUCRU MERITA SA FIE FACUT , MERITA SA FIE FACUT BINE !!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare