Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Montare cort de plafon - intrebari

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Va salut si eu cu mare respect
    Am un pajero V20 care are (streasina laterna) cum a fost numita intr`un alt comentariu.
    Am intentia sa montez un cort sus , ceva mai mare , noi fiind o familie de 5. Copii sunt sub 5 ani.
    Variantele la care am ramas ...ar fi Darche high view 2200 sau tuff stuff elite, ambele ocupand cam toata suprfata plafonului.

intrebarea mea e urmatoarea, avant in vedere ca am la dispozitie (streasina) as putea monta 3-4 bare pentru prindere, mai am nevoie de roofrack?
    e mai safe cu sau fara?
    as vrea si o umbrela cu deschidere tip evantai iar pentru prinderea ei cred ca am nevoie de rack.

ce sfaturi aveti?

Comentariu

Ti-ai dat singur raspunsul : daca vrei si cort de plafon si umbrar tip evantai, atunci, musai cu roof-rack !

Probabil ca vrei un umbrar asa cum este in prima postare de aici :
      https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...-sau-parasolar

Comentariu

Salut
        Da, exact ceva de genu.
        Mersi.

Comentariu

Salutare din nou, daca sunteti amabili...as mai avea o intrebare.
          Ce barE sa iau ...Thule sau Rhino Rack? Imi ajung 3 sau sa merg pe safe cu 4 (oricum cred ca se vand la pachet de 2)
          Ultima editare de Astral; 16.iul.2020, 17:06. Motiv: O bara - doua baRE...nu bari sau beri ! :)))

Comentariu

taubenreuther romania vinde parca Rhino la bucata.... Thile garantat vinde doar seturi de 2. vezi situ ca pret unde te incadrezi, dar care ca Thule-s mai ieftine, chiar si 2 seturi. Rhino sunt mai fatoase,daca le putem spune asa.
            Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
            Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Postat în original de hungry Vezi post
              Ce bari sa iau ...Thule sau Rhino Rack? Imi ajung 3 sau sa merg pe safe cu 4 (oricum cred ca se vand la pachet de 2)
              Rhino. Acum depinde ce greutate are cortul? Hard shell sau soft shell...
              Toyota LJ 70
              Transsylvania Off Road Club
              www.helpdani.eu

Comentariu

Postat în original de nessum Vezi post

Rhino. Acum depinde ce greutate are cortul? Hard shell sau soft shell...
                Soft shell. O sa fie ceva mare de 4 persoane. Deci undeva peste 60kg

Comentariu

Soft shell. O sa fie ceva mare de 4 persoane. Deci undeva peste 60kg
                  4 persoane doar 60kg, cortul?
                  Un Hannibal de 3 persoane are 80kg, e drept ca e un model vechi.
                  Toyota LJ 70
                  Transsylvania Off Road Club
                  www.helpdani.eu

Comentariu

Ce barE sa iau ...Thule sau Rhino Rack? Imi ajung 3 sau sa merg pe safe cu 4 (oricum cred ca se vand la pachet de 2)
                    Musai 4 !

Comentariu

Da, am scris minim 60. Inca nu sunt hotarat pe modelul de cort, pentri asta nu am scris greutatea exactă.

Comentariu

Procesare...
                      X