Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Led bar-uri de pe Aliexpress

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Led bar-uri de pe Aliexpress

Salutare,

Vreau de ceva vreme sa-mi dotez masina cu proiectoare led bar si singurul loc unde am gasit preturi acceptabile este aliexpress. Acolo sunt multi vanzatori, unii care ofera transport gratuit, unii comercianti au foarte multe review-uri pozitive, in special din tarile slavone. Totusi ezit sa comand, desi ofertele sunt foarte tentante fata de ce se gaseste la noi pe piata (imi iau toate led-urile la pretul unuia singur de la noi).

Voi ati comandat de pe aliexpress? Aveti vreun vanzator "verificat" - care v-a trimis exact ce vindea pe site? Ca nu as vrea sa dau 200 usd pe nimic!

Multumesc,

Lucian

Re: Led bar-uri de pe Aliexpress

De 200usd cumperi din Romania, ce-i drept tot chinezisme.
    Ultima editare de Astral; 14.iun.2018, 18:55.

Comentariu

Postat în original de Phantom Vezi post
      De 200usd cumperi din Romania, cei drept tot chinezisme.
      Nu cred ca am fost foarte clar in exprimare: cu 200 usd imi cumpar unul mare pentru fata si cate doua mai mici pe fiecare latura...

De fapt intrebam cum sa evit "chinezismele". Majoritatea lucrurilor de pe planeta asta se fac in China, sau in tarile cu mana de lucru ieftina, nu asta este problema. Si Iphone se face tot in China!

Ma intesereaza cum sa aleg un vanzator/producator chinez care face lucruri de calitate.

Comentariu

salut, obiecte voluminoase nu poti lua de pe ali fara a plati TVA + alte taxe pe la DHL sau nervi si drumuri la posta, eu iau multe de la chinezi dar doar obiecte mici.
        Mai cauta in tara ca vei gasi cam la aceleasi preturi, nu cred ca ai cautat destul, bafta la cumparaturi !
        still not black enough

Comentariu

eu am luat de aici acum aproape 2 ani:
          http://www.wowfactormall.com/

multumit de calitate/pret.
          plus ca vine repede din Anglia, nu TVA, nu vama.

PS: sper ca nu se considera reclama.

Comentariu

Si eu am luat de pe amazon.co.uk, fara vama, tva , pret bun transportul cat produsul, cu toate astea am iesit mai ieftin decât dacă luam din România.
            "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

tot din UK de la niste chinezi (vine cu DPD direct acasa) : https://eu.banggood.com/Wholesale-Wa...c-Eu-3886.html
              still not black enough

Comentariu

daca nu vrei chinezarii...deschide buzunarul...ca altfel nu merge....Rigid Industries din state sau mai au australienii ceva asemanator....ffff bune..dar ff scumpe

personal folosesc de cativa ani o chinezarie care isi face treaba bine

PS....a nu se crede ca o pot compara cu un LED barr de la australieni

Comentariu

Incearca si pe ebay, eu de pe ebay am cumparat proiectoare si alte lucruri marunte. Ca sunt chinezarii? Da,dar sunt acceptabile calitativ si tot acele chinezarii cumperi aici in tara la un pret de 5-6x mai mare la unele magazine online sau de “profil”
                  Nu pot sa-ti recomand un vanzator,nu am ezitat mult cand am vrut sa cumpar ceva,ma orientam dupa cel mai bun pret si cat mai multe calificative bune ptr vanzator.

Comentariu

Postat în original de RudyV Vezi post
                    Incearca si pe ebay, eu de pe ebay am cumparat proiectoare si alte lucruri marunte. Ca sunt chinezarii? Da,dar sunt acceptabile calitativ si tot acele chinezarii cumperi aici in tara la un pret de 5-6x mai mare la unele magazine online sau de “profil”
                    Nu pot sa-ti recomand un vanzator,nu am ezitat mult cand am vrut sa cumpar ceva,ma orientam dupa cel mai bun pret si cat mai multe calificative bune ptr vanzator.
                    Vrea sa precizez ca proiectorul din dreapta in poza din avatar nu a ingalbenit pentru ca este chinezarie :)
                    A ingalbenit din cauza ca este un pic crapat si am intrat in apa cu ea
                    Apropo de calitate,nu am vazut ce lumina da unul “de calitate” (adica scump) deci nu stiu cu ce sa le compar pe ale mele dar cu alea trei proiectoare care sa vad in poza din avatar vad noaptea suficient de bine,chiar am renuntat la ideea de a mai cumpara un ledbar fiind inutila pentru mine...
                    Daca vrei sa-l pui de “fita” sa arate bine masina e alta treaba
                    Ultima editare de Astral; 14.iun.2018, 21:30.

Comentariu

Parerea me este ca sunt bani aruncati, pui led bar doar pentru look, nu_l vei folosi, cel puțin eu nu l-am folosit niciodata.
                      "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

da o tura noapte in padure fara ledbar...si fa aceasi tura cu un ledbar....diferenta de la cer la pamant

Comentariu

Sincer va spun eu am mers destul prin padure cu acele proiectoare care se vad pe masina(vezi poza avatar) si vizibilitatea a fost foarte buna.
                          Nu contest,un led bar in plus poate ofera vizibilitate si mai buna dar nu este o necesitate dupa parerea mea.
                          Scuze daca sunt off topic, pana la urma intrebarea a fost daca se merita cumparate de pe aliexpres... parerea mea este ca da,sau de pe ebay,wish etc.

Comentariu

Postat în original de RudyV Vezi post
                            Sincer va spun eu am mers destul prin padure cu acele proiectoare care se vad pe masina(vezi poza avatar) si vizibilitatea a fost foarte buna.
                            Nu contest,un led bar in plus poate ofera vizibilitate si mai buna dar nu este o necesitate dupa parerea mea.
                            Scuze daca sunt off topic, pana la urma intrebarea a fost daca se merita cumparate de pe aliexpres... parerea mea este ca da,sau de pe ebay,wish etc.
                            am impresia ca ai incurcat avatarele...
                            still not black enough

Comentariu

eBay, livrare din Germania, fără nicio taxă, nici măcar de transport. Ledbar și nenumărate proiectoare mici luate de mine, unui singur proiector (din 3 ledbar-uri și 8 proiectoare instalate) i s-a ars un led.
                              Folosite nu prea mult, poate maxim 10 ore de fiecare.
                              Puțină diferență de temperatură de culoare la un proiector de 7 inchi dar este pe spate, nu-i bai.
                              Construcție de calitate peste medie, corpuri de aluminiu și ecran protector din lexan sau policarbonat. Ledbar-ul de 50 a văzut ceva, cam multe, crengi peste zmetie, încă e în parametri.
                              Spot-ul nu este spot dar flood-ul e ce trebuie. Oricum nu ai posibilitatea să le folosești independent, se aprinde tot ledbar-ul.
                              Prețuri mai mici decât rezonabile.
                              Nu mai știu furnizorul dar o căutare pe ebay cu filtru de
                              disponibilitate în Europa te scoate din încurcătură.
                              AJUNGE!
                              Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Comentariu

Procesare...
                              X