Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

BF Goodrich AT all season ...


EDW

Postări Recomandate

Salut la toata lumea!

Am si eu o intrebare vis-a-vis de aceste anvelope. Am vrut sa cumpar un set de gume de iarna, iar vanzatorul, mi le-a recomandat pe acestea ca fiind foarte bune. I-am spus ca astea sunt un fel de "all season", chiar daca au M+S pe ele, iar eu as cam vrea unele de iarna dedicate, cu fulgul de nea, cu muntele pe ele,...etc.

Iar omul imi arata pe ele ca sunt inscriptionate si cu fulgul & muntele, nu doar M+S.

Sunt putin confuz, pana la urma sunt "all season" sau de iarna?

Sau sunt un "all season" mai spre iarna asa. :wink:

 

Mentionez ca le doresc pentru un Patrol 2.8 care o sa mearga in principal pe sosea si saptamanal la cate o partida de vanatoare, eventual munte,...etc.

 

Am urmarit toate discutiile pe forum pe aceste subiecte, am inteles ca MT sunt cele mai bune in teren, iar ca AT ar fi mai "universale" asa, suficiente pe sosele si OK in teren usor, oricum indeajuns pentru vanatoare.

Nu ar mai trebui nici schimbate in mod deosebit vara, ceea ce ar fi excelent pentru mine,... In sfarsit.

Pana la urma, ce cauta fulgul ala acolo, sau ce caucioace sunt astea?

 

Multumesc si scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich AT all season ...

 

Raspunsul la intrebarea ta, privind anvelopele BFG AT se afla deja aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?57030-Regimul-legal-al-anvelopelor-de-iarna-in-UE

 

A doua intrebare deja nu mai are legatura cu titlul si sectiunea unde ai deschis topicul. Iti recomand sa formulezi mai precis intrebarea, dar mai inainte sa citesti ce s-a mai scris despre anvelopele MT in sectiunea de fata.

 

 

[ATTACH=CONFIG]113883[/ATTACH]

threadclosedwi.gif.7233675f3317599e67a1ddaaeff29ded.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare