Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intrebare pt profesionisti

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• intrebare pt profesionisti

stie careva care i cea mai comfortabila(sa nu faca zgomot ,sa absoarba f bine rupurile din asfalt...) anvelopa M/T?(si care sa aibe eficienta buna pe zapada)??? eu am mai citit....par bune NOKIAN Vatiiva..dar nu s inca decis!
    MS ANTICIPAT TUTUROR CELOR CE AU UN CUVANT GREU pt acest topic
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Re: intrebare pt profesionisti

"sa absoarba f bine rupurile din asfalt..." ce-s rupurile? si nu cred ca s-a inventat genu asta de guma
    cred ca ce zici tu se rezolva prin presiunea din anvelope...daca-i mare topaie si le simti si vice versa
    in privinta MT-urilor cam toate fac zgomot, kumho-urile pe care le am eu acum sunt ok , un pic mai galagioase decat AT-urile ..mult mai bine decat cu profil simmex de departe

Precizez ca nu-s nici expert nici n-am cuvant greu si sunt curios sa vad si eu cum cantarim "cuvantu" pe forum...
    Presa Canario Kennel

Comentariu

apreciez ca si da cineva cu parerea dar sunt ferm convins ca in structura lor anvelopele difera si de aceea adresasem intrebarea!poate stia cineva mai multe !(nu vreau sa merg cu 1,5 iar dupa un km sa bag 2 ca edrumu mai bun...si iar asa....) + ca M/T urile nu s bune pe zapada (iar eu vreau sa iau un set de anv si bun )
      NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Comentariu

in primul rand anvelopele alea nu s-au vazut la romanica, al doilea rand MT-urile nu-s bune pe zapada in genere, al treilea rand ma refeream la presiunea corecta din anvelope..daca mergi cu 1,6 pe strada e treaba ta, eu ziceam doar sa nu bagi prea mult. Eu stiu ca ai citit review-uri pe net ca-s bune si pe zapada Nokian-urile ...dar cred ca trebuie sa te orientezi spre ceva ce se importa si se poate gasii usor pentru inlocuit
        Presa Canario Kennel

Comentariu

Eu merg pe varianta MT vara si MS iarna.
          Daca vrei nivel scazut de zgomot pe asfalt, cauta radiale. Eu am mickey thompson baja mtz radial de care sunt mai mult decat multumit si de zgomot pe asfalt si de comportament off-road, astea vara, iar pt iarna am cooper discoverer MS.
          "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Postat în original de atar
            ... iar pt iarna am cooper discoverer MS.
            Inca un vot pt. cooper discoverer ms. Ma dau cu un set de trei sezoane reci si nu au uzura mai mare de 30%. In plus, pe zapada batatorita si gheata merg unde vrei tu, nu unde vrea masina

I Have No Idea What You Are Talking About

Comentariu

Procesare...
            X