Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Help!...un sfat pozitionare anvelope fata-spate!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Help!...un sfat pozitionare anvelope fata-spate!

Am 4 anvelope TSL Thornbird montate pe un Pick-up Toyota insa cel dreapta fata are o uzura mai accentuata fata de celelalte 3 (practic la rulare pe asfalt face un zomot destul de suparator pentru ca atinge de asfalt cu pofilul lateral pentru noroi specific acestui cauciuc).Intrebarea mea este daca il pun pe spate se va atenua din zgomot cred dar oare va afecta semnificativ prformantele tractiunii in off road ?

Re: Help!...un sfat pozitionare anvelope fata-spate!

Daca masina aia ti-a uzat guma eu zic sa rezolvi problema first! Daca da, da mai multe detalii despre uzura gumei respective. S-ar putea pune guma pe spate dar problema nu e tocmai rezolvata!
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Re: Help!...un sfat pozitionare anvelope fata-spate!

Postat în original de Yonutz
      Daca masina aia ti-a uzat guma eu zic sa rezolvi problema first! Daca da, da mai multe detalii despre uzura gumei respective. S-ar putea pune guma pe spate dar problema nu e tocmai rezolvata!
      Nu masina a uzat anvelopa, asa uzata am cumparat-o ca n-am avut de ales (nici rezerva nu am :) ).Am facut deja schimbul fata-spate si intradevar nu se mai aude asa tare huruitul acela se aude ceva mai incet si mai uniform, probabil datorita faptului ca si uzura la acesta din urma este mai mica si mai uniforma, insa ma intreb cum oare este mai bine: cele mai uzate sa fie pe spate iar celemai bune pe fata unde nu este tractiune dar am directia?

Comentariu

Procesare...
      X