Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GENERALE: cooper stt pe 31 sau kumho kl71 pe 33 ???

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• GENERALE: cooper stt pe 31 sau kumho kl71 pe 33 ???

salut,am si eu o dilema,vreau sa-mi comand un set de gume pentru geul meu si nu stiu ce sa iau:
    1. cooper discover stt 31/10,5/15 la 91 lire/buc sau
    2. kumho kl71 mt 33/12,5,15 la 81 lire/buc

-mentionez ca acum am copie bfg a/t 31/10,5/15 pe masina si m-ar tenta ceva mai inalt si mai lat,dar nu stiu daca diferenta dintre ele ar fi asa de vizibila. ?!
    -merita aceste kumho care au rewiev-uri bune dar vad ca majoritatea le vand dupa ce le iau?
    -la aspect si la calitate stiu sigur ca stt-urile sunt net superioare si tind catre ele si datorita aspectului agresiv si calitatilor net superioare in teren.
    multumesc.
    Ultima editare de Astral; 24.mai.2011, 17:42.
    Are you sure,you want me to lead !!!???

Re: cooper stt pe 31 sau kumho kl71 pe 33 ???

cooper!am eu si s ok...d'astea ia ti
    NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!

Comentariu

Postat în original de chevy
      2. kumho kl71 mt 33/12,5,15 la 81 lire/buc
      astea primesc un vot din partea mea. am modelul asta, si il recomand.

Comentariu

Am 33/12,5/15 Kumho kl71 si am fost foarte multumit de ele pe zapada si gheata - sunt bestiale. Dar in noroi-clisa sunt muci. Se incarca repede, descarca greoi. Sunt superioare lui G-Y Wrangler MTR, nu si lui BFG MT KM. Bune la asfalt, aspect, zgomot redus.

Aceasta dimensiune folosesc..., inca..., pe Nissan Patrol scurt, jante de 10j, presiune 2,0 barr.
        Sunt 'nemaipomenite' pe zapada... bat multe alte anvelope... dar,... atata...
        " Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "

Comentariu

Recomand deasemenea Kumho KL71 , folosesc de aproape 1 luna si sunt cat de cat ok (nu au avut parte decat de 1-2 iesiri pe noroi) , pe sosea sunt super , in noroi nu foarte lutos (atat am avut parte) au fost ok , intr-adevar se incarca dar la 2-3000RPM se descarca si nu m-au lasat cu 4pers in masina ..
          Mitsubishi Pajero SWB 1993 2.8
          Do not go where the path may lead , go instead where there is no path and leave a trail

Comentariu

Pt 25% on si 75% off-road, mai ales cu 1,2 atm cred ca sunt compromisul excelent.
            Dar mi-am mai luat o Toyota 4runner 3000 V6 benzina pt on-road pe care am 33/12,5/15 G-y wrangler mtr. Deci pt noroaie voi folosi ceva profil simex 33 ori 35 pe 11,5 sau 12,5 pe jante de 8j pt a putea scade presiunea pe la 1,2-1,3 atm.
            Cum zicea cineva mai sus : 'orice pneu e un compromis'. Nu exista pneu universal-perfect-satisfacator.
            Daca totusi vrei un compromis bun, da..., e bun Kumho KL 71..., dar e doar un compromis... bunicel...
            " Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "

Comentariu

Unde gasesc in Romania modelul Kumho KL71 mud terrain 4x4 tyres 195/80/15 ?

Comentariu

Postat în original de Gabi4x4 Vezi post

Unde gasesc in Romania modelul Kumho KL71 mud terrain 4x4 tyres 195/80/15 ?
                Aici poti gasi ceea ce vrei:
                De la ei am luat si eu si am fost foarte multumit. Mai ales de faptul ca daca iei peste 2 buc nu platesti transportul, iar daca le iei pe firma iti scade TVA - ul, deoarece se aduc din Germania si t-i se face factura externa. Daca n-ai firma, le iei de ex. pe firma unui prieten .
                Ultima editare de Astral; 31.oct.2010, 22:01.

Comentariu

Multumesc!

PS: Intre timp am gasit si aici:

Diferenta de pret este destul de mare, aprox 100lei.

Comentariu

ia arunca un ochi si pe la vecini:
                    http://camskill.co.uk/products.php?plid=m26b936s495p0

Comentariu

Multumesc!

PS: Intre timp am gasit si aici:

Diferenta de pret este destul de mare, aprox 100lei.
                      Eu am vrut doar sa ajut, nu sa fac reclama. Daca vei calcula, o sa vezi ca ajungi cam la acelasi pret ( adica sa scoti TVA-ul ).

Comentariu

Postat în original de mihaila Vezi post
                        Am gasit in UK aceleasi model la 65lire, dar nu vor sa trimita in Ro sub nici o forma.

Comentariu

Postat în original de Viorel Cretu Vezi post
                          ... Daca vei calcula, o sa vezi ca ajungi cam la acelasi pret ( adica sa scoti TVA-ul ).
                          Pai la concurenta pretul era de 344lei cu TVA, in celalta parte (in link-ul tau) era 430lei tot cu TVA.
                          Oricum, merci pt informatie!

Comentariu

Pai la concurenta pretul era de 344lei cu TVA, in celalta parte (in link-ul tau) era 430lei tot cu TVA.
                            Oricum, merci pt informatie!
                            Si daca le iei cum ti-am zis, scade 24% (adica TVA-ul) si ajungi la 326 lei/buc

Comentariu

La cele cu 344lei daca scad tva-ul ajung la 277lei, care oricum e mai bun decat 326lei

Comentariu

Procesare...
                              X