Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Unde sablam -Bucuresti

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Unde sablam -Bucuresti

Avand in vedere topicul:

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-Nisip-sablare

si problemele/calitatea ce le ridica instalatia si sablatul "in curte" propun un topic de informare/share de info folositor.

LOCATII SI PRET.

Eu am urmatoarea problema jantele de iarna Aliaj pe 17'- praf, necesita sablat.
    de vopsit ma descurc electrostatic sau la mana, nu conteaza.

Pentru moment exista o firma ce sableaza+vopsit Doar tabla cu 300lei au o oferta in octombrie,pentru aliaj si 17 ' au cerut 600lei
    Ultima editare de RZV; 20.oct.2015, 09:35.
    Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
    Dream It, Do It, Live It....

Re: Unde sablam -Bucuresti

în Străulești
    sau în Șindrilița, la Euroblasting
    www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

Multumesc.Ne apropiem de adevar.
      Am vazut la cei din Straulesti 300 lei jante aliaj 17 un pret ok.

Altundeva? Am alocat un maxim 200 lei pt moftul cu sablat jante....

Repet, vopsitul nu este o problema.
      Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Comentariu

Mai sunt unii "celebri" pe Giurgiului, nu am mai gasit aici pe forum indicatiile privind localizarea exacta, dar am fost pe acolo la un atelier, am ajuns la el intreband prin zona. Am si vorbit la telefon cu un tip Mihai. Vreau si eu sa-mi vopsesc jantele de pe masina in cazul in care nu o vand curand, si imi convenea zona. Daca poate da cineva detalii despre atelierul de pe Giurgiului... citisem pe aici ca ar fi profi, dar nu-s sigur daca eu am ajuns acolo unde trebuie...

Comentariu

uite-i și pe cei de pe Giurgiului, vizavi de Dedeman
          www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

Nu mai sunt acolo, s-au mutat pe drumul Bercenarului.

0724267909 Dan Dragomir
            Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

Asta vroiam sa zic si eu, ca am aflat ca s-au mutat pe strada aia ultima, care face stanga inainte de rondul tramvaiului, cred ca Bercenarului ii zice, vorba lui Giorgel.

Comentariu

da, aia scrie și in link, cu hartă
                și cu un alt număr de telefon...
                www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

SRZ cei de pe Giurgiului.....mutati de curand.
                  Am sunat,am discutat, au ofeta la jante tabla luna asta.300 lei cum spuneam mai sus sablat + vopsit -imbatabil si pret real.
                  La aliaj si 17 - cu vopsea electro 600 lei > peste buget cu mult...

Deci unde sablam cu maxim 50 lei buc de janta?

Comentariu

sau în Șindrilița, la Euroblasting

:)
                    www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

Off topic
                      Pentru cei din Baia Mare si imprejurimi, de saptamana viitoare vom oferi si noi servicii de sablare, inclusiv pentru caroserii.

www.offroadservice.ro

Comentariu

Salut, este un atelier la ilioara de sablat si vopsit, acolo le-am facut eu cu 100€ 5 jenti de tabla vopsit negru mat

0764388955 nu mai rețin numele

Seara buna!
                        LR Discovery 300 TDI, 1998
                        LR Freelander TD4, 2005, automat
                        www.lroc.ro

Comentariu

Postat în original de DMM74 Vezi post
                          Salut, este un atelier la ilioara de sablat si vopsit, acolo le-am facut eu cu 100€ 5 jenti de tabla vopsit negru mat

0764388955 nu mai rețin numele

Seara buna!
                          IL vom freca pe om sa se sature de 4X4 si posesori care intreaba.
                          Acest topic este pentru oamenii cu idei care nu dau oricat s-ar cere.

Va rog sa dati detalii exacte- daca nu cunoasteti preturi exact, ce ati facut de 100E de mai sus,de exemplu?
                          Sablat -ce fel de jante tabla sau aliaj? de 14 inch sau de 18? ca poate difera preturile.....
                          Si vopsitul ce fel de vopsit? electostatic,la pistol ,la pensula? ca poate difera preturile....

VA rog sa dati aceste detalii care conteaza destul de mult in ecuatie...
                          Am dat exemplul SRZ oferta 300 lei pentru jante de tabla, orice dimensiune VS 600 lei aliaj pe 17.....
                          m-am plimbat pentru ca binevoitorii mei amici au sustinut sus si tare ca este 300 lei....inca mai cred ca am fost eu prea bine imbracat si am Jeep

Comentariu

Postat în original de RZV Vezi post
                            IL vom freca pe om sa se sature de 4X4 si posesori care intreaba.
                            Acest topic este pentru oamenii cu idei care nu dau oricat s-ar cere.

Va rog sa dati detalii exacte- daca nu cunoasteti preturi exact, ce ati facut de 100E de mai sus,de exemplu?
                            Sablat -ce fel de jante tabla sau aliaj? de 14 inch sau de 18? ca poate difera preturile.....
                            Si vopsitul ce fel de vopsit? electostatic,la pistol ,la pensula? ca poate difera preturile....

VA rog sa dati aceste detalii care conteaza destul de mult in ecuatie...
                            Am dat exemplul SRZ oferta 300 lei pentru jante de tabla, orice dimensiune VS 600 lei aliaj pe 17.....
                            m-am plimbat pentru ca binevoitorii mei amici au sustinut sus si tare ca este 300 lei....inca mai cred ca am fost eu prea bine imbracat si am Jeep

Pe 16, electrostatic
                            LR Discovery 300 TDI, 1998
                            LR Freelander TD4, 2005, automat
                            www.lroc.ro

Comentariu

Bucuresti, Drumul intre Tarlale, Daniel: 076249283 sau 0737434898. preponderent jante...
                              Toyota LJ 70
                              Transsylvania Off Road Club
                              www.helpdani.eu

Comentariu

Procesare...
                              X