Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe / de pe janta


zep

Postări Recomandate

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

In practica, alta e treaba/situatia ...

Sunt cazuri in care si la vulcanizare se chinuie cu toate sculele lor ...

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

In practica, alta e treaba/situatia ...

Sunt cazuri in care si la vulcanizare se chinuie cu toate sculele lor ...

 

Exact asta am remarcat si eu ca tipul respectiv are o indemanare peste medie si mai mult ca sigur ca el si inventatorul sculei ca prea o manuieste de parca ar fi o cheie de 10 !

 

Pretul e relativ ok, 255 $ AUS, adica vreo 750 lei.

Sunt curios daca o are deja vreun distribuitor in oferta.....

O sa-l sun pe Razvan GTC si pe Marcel House4x4 sa vedem ce parere au si daca o au in oferta lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

Ar fi buna, eventual, doar pentru "remote outback".

In mediul "civilizat" este inutila.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

E buna , ajuta mult la dejantat insa la gumele de pana la 35 ... daca tot ai cele doua leviere , te descurci cumva ... dejantarea se face usor in modul clasic , cu roata sub masina si presat cu cricul ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

pt cei ca mine care n-au nici prea multa indemanare si nici muschi este foarte buna!

doar pretul este un pic nu prea la indemana!:grin:

 

daca cineva poate face o replica as fi interesat

sa mai auzim si de Bine,ca de rau este pamantul plin!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

evident ca sunt cazuri incare nici vulcanizarea nu le mai poate dejanta...recent am avut un tractor cu gumele din fabrica pe el adica din 1965 erau sudate pe jante de rugina doar cu autogenul le-am putut lua jos , dar in cazuri normale chestia aia cu filet nu vad de ce sa nu dejanteze

 

fierul respectiv se poate face si in regim ''homemade'' si cred ca oricine s-ar descurca cu el , chiar daca nu in 2 minute ca nenea din filmulet .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

evident ca sunt cazuri incare nici vulcanizarea nu le mai poate dejanta...recent am avut un tractor cu gumele din fabrica pe el adica din 1965 erau sudate pe jante de rugina doar cu autogenul le-am putut lua jos , dar in cazuri normale chestia aia cu filet nu vad de ce sa nu dejanteze

 

fierul respectiv se poate face si in regim ''homemade'' si cred ca oricine s-ar descurca cu el , chiar daca nu in 2 minute ca nenea din filmulet .

 

Asta imi aduce aminte de unii care vindeau "diamante" in talcioc ... Taiau orice cu ele, gresie, faianta, sticla ... laser frate :mrgreen: Zic, asta are o scula adevarata cu care face demonstratia si in sacul ala plin sunt numai stifturi, dar lasa ca eu sunt mai smecher si i-am luat din mana chiar scula cu care facea demonstratia :banana . Ala, nonsalant, a luat la nimereala alt diamant si a continuat sa-si faca demonstratia ... Ajuns acasa, am constatat ca nu reusesc sa tai nimic cu diamantul demonstrativ :ha:

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

Asta imi aduce aminte de unii care vindeau "diamante" in talcioc ... Taiau orice cu ele, gresie, faianta, sticla ... laser frate :mrgreen: Zic, asta are o scula adevarata cu care face demonstratia si in sacul ala plin sunt numai stifturi, dar lasa ca eu sunt mai smecher si i-am luat din mana chiar scula cu care facea demonstratia :banana . Ala, nonsalant, a luat la nimereala alt diamant si a continuat sa-si faca demonstratia ... Ajuns acasa, am constatat ca nu reusesc sa tai nimic cu diamantul demonstrativ :ha:

 

 

Trebuia sa-i iei mana cu tot cu scula ! :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

Trebuia sa-i iei mana cu tot cu scula ! :ha:

 

:mrgreen:

 

on: dracovenia pare manufactura. filetele ar putea avea pasul mai mare.

Editat de vortex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Scula portabila de montat / demontat anvelopa pe janta

 

... s-ar trage mai greu la cheie/manivela ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare