Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De ce mari ? Eu vreau mici !!


cos

Postări Recomandate

Care sunt cele mai mici MT pentru auto - nu ATV- mici-mici , ceva ridicol de inguste dar tot MT sa se intituleze ele ? Ceva pe jante de 13" , cel mult 14"

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce mari ? Eu vreau mici !!

 

Care sunt cele mai mici MT pentru auto - nu ATV- mici-mici , ceva ridicol de inguste dar tot MT sa se intituleze ele ? Ceva pe jante de 13" , cel mult 14"

 

Insa Turbo profil Dakar (BFG MT mk1) 195/80R14.

 

Calculatorul de anvelope zice ca au diametrul cat al anvelopelor standard de Samurai, adica 26,3 inch

Editat de minitehnicusro

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce mari ? Eu vreau mici !!

 

Merci ti pup io ...

 

 

... caut ceva cat mai pe langa 23" , pot fi 22' dar si 24" , si tare n-as vrea sa resapez un profil jungle pe niste pizza cutter .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce mari ? Eu vreau mici !!

 

caut ceva cat mai pe langa 23" , pot fi 22' dar si 24" , si tare n-as vrea sa resapez un profil jungle pe niste pizza cutter .

 

din pacate nu s-a iventat MT-uri asa de mici.

 

mai exista TSL pentru janta de 14 inch dar alea au 28 inch diametrul

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce mari ? Eu vreau mici !!

 

Mda , cred ca d-aia n-am gasit ...

 

 

Exista oricand varianta resaparii pe un M+S , rezultand o combinatia dorita din pretul anvelopei noi + 200 lei . Dar , cum sunt zgarcit si ideea ce-mi incolteste in capatana trebuie sa nu coste mai mult decat banii de tigari si bere , incerc sa nu recurg totusi la anvelopele de UTV .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De ce mari ? Eu vreau mici !!

 

Pai ... bine !?! ... de ce nu ? ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare