Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dilema achizitie anvelope iarna !!!

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Dilema achizitie anvelope iarna !!!

La cat mergi tu cu masina de teren ...poti sa o pui "pe sticle de lapte" direct.
    Sa stii ca si BFG AT e o guma buna de iarna... si o mai folosesti si vara ...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
      La cat mergi tu cu masina de teren ...poti sa o pui "pe sticle de lapte" direct.
      Sa stii ca si BFG AT e o guma buna de iarna... si o mai folosesti si vara ...

merci yoane ! am achizitionat bfg at ko2
      am rascolit toate forumurile si parerile.... bfg at = cea mai buna varianta de iarna si in afara drumului

Comentariu

Postat în original de evilboarder Vezi post
        Multumesc de raspuns. Pai nu doresc struto-camila, as vrea guma de iarna dedicata, dar gandita pentru 4x4 suv. Cautam recomandari de la cei care au avut si le-au folosit iarna daily.

Eu ma orientasem la bridgestone blizzak dm-v2 si mai vazusem de la nokian wr suv (3 sau 4) parca. Asteptasem recomandari de la oameni care le-au avut si testat.

Dintre anvelopele AT M+S folosite, cele mai bune mi s-au parut G Grabber AT2 (profil asemanator BFG AT). S-au descurcat binisor si iarna, cand nu le-am fortat limitele. Ca durabilitate, excelente. Si totusi, pt iarna am pus anvelope dedicate (Nokian wr d4). Aderenta, stabilitatea, confortul, mai bune, in afara oricarui dubiu, iar pretul l-as incadra la rezonabil. Profilul e de offroad, mai putin agresiv decat MT.
        Optiunea mea, in conditiile in care circul EU, anvelope dedicate pt iarna.
        Ultima editare de ctinu; 23.nov.2018, 16:38.
        Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !

Comentariu

Am dat azi comanda pentru 4 bridgestone blizzak dm-v2 noi. Pentru mine cautarea a luat sfarsit, voi reveni cu pareri la primavara
          https://www.facebook.com/cristi.breban.p

Comentariu

Mai bine le asteptai cadou, de la apropiati!
            La multi ani!

Comentariu

Postat în original de ctinu Vezi post
              Dintre anvelopele AT M+S folosite, cele mai bune mi s-au parut G Grabber AT2 (profil asemanator BFG AT). S-au descurcat binisor si iarna, cand nu le-am fortat limitele. Ca durabilitate, excelente. Si totusi, pt iarna am pus anvelope dedicate (Nokian wr d4). Aderenta, stabilitatea, confortul, mai bune, in afara oricarui dubiu, iar pretul l-as incadra la rezonabil. Profilul e de offroad, mai putin agresiv decat MT.
              Optiunea mea, in conditiile in care circul EU, anvelope dedicate pt iarna.

Generalul Grabber sunt copie dupa Bfg dar mult mai grele adevarul ca se tocesc si mai greu... vezi cum sunt resapatele in comparatie
              cu originalul (simex silverstone vs insa turbo..spre exemplu)

iar cu anvelope pur iarna... am mers cu nokian wr d3 acum ceva timp pe pajero... bune doar pe asfalt si dupa ce a trecut lama pe strada si a dat cu materiale antiderapante... f fragile... nu te poti aventura in zapada unde poti gasi un bolovan ca faci pana...
              si daca te uiti la teste de aderenta pe carosabil ud/gheata, nokianul este la D fata de BFG AT care este la B...

oricum daca sunt noi... toate-s bune...

Comentariu

Procesare...
              X