Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intors jante ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• intors jante ?

am pe jeepul meu cherokee jenti de tabla cele standard si as vrea sa le intorc pentru a le scoate mai spre exterior, intrebarea este daca se poate ?,sau a mai incercat cineva asa ceva?
    jeep cherokee XJ 4l

Re: intors jenti ?

viewtopic.php?f=17&t=13230
    http://www.offroadtranssylvania.ro

Comentariu

Da te pot ajuta eu ...intors sablat vopsit in camp electrostatic

Tel 0766210850
      Ultima editare de GPScu; 22.dec.2009, 21:31.
      tel 0763325967

Club Sportiv x3m
      Valcea

Comentariu

un nr. de telefon ?
        jeep cherokee XJ 4l

Comentariu

Ce-a mai mare prostie...ia-ti distantiere,vb din experienta ...mi s-au retezat prezoanele de le jante intoarse....
          Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
          2xToyota lj73,bmw320,honda fireblade,honda quad 140cp home made,barca quicksilver 410sl ,husqwarna 450.

Comentariu

distantiere pt Jeep-uri 850 RON setul de 4 buc din aluminiu de 32mm, cu set de piulite de prezoane (complet !)

P.S. se da si factura cu TVA!
            Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift
            Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift
            Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

http://www.ClubJeepRomania.ro

Comentariu

Postat în original de DRAKUS Vezi post
              Ce-a mai mare prostie...ia-ti distantiere,vb din experienta ...mi s-au retezat prezoanele de le jante intoarse....
              Avem jantele intoarse cu ET -50, -90, -100, -110 ... Nu am retezat prezoanele niciodata! Ce legatura ar putea avea jantele intoarse cu retezatul prezoanelor?

Singurul inconvenient: la Y61 s-a stricat o protectie de disc (o tabla) prin faptul ca n-a mai fost protejata de janta ... In rest alte probleme n-au fost!
              consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de DRAKUS Vezi post
                La flansele distantiere se intampla acest lucru ...BULLBAR stieeee

De acea se intorc jantele ......pt a inlocui flansele ....
                Ultima editare de Yonutz; 03.feb.2010, 11:21.
                tel 0763325967

Club Sportiv x3m
                Valcea

Comentariu

Va spun sincer ca nu vad care este legatura retezarii prezoanelor cu flansele distantiere si nici pe aceea cu "intorsul" jantelor. Asta in afara de situatiile cand piulitele nu sunt stranse bine sau nu sunt verificate periodic (in cazul flanselor)...
                  Ultima editare de Marius Lupu; 04.feb.2010, 22:09.
                  ARO 244, an 1997, motor L25
                  ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011

Comentariu

Postat în original de Dan CHIRIAC Vezi post
                    Va spun sincer ca nu vad care este legatura retezarii prezoanelor cu flansele distantiere si nici pe aceea cu "intorsul" jantelor. Asta in afara de situatiile cand piulitele nu sunt stranse bine sau nu sunt verificate periodic (in cazul flanselor)...

dar mai e o problema , falnsele ne adecvate ( diamertul de centrate mai mare)

Comentariu

Postat în original de GPScu Vezi post
                      La flansele distantiere se intampla acest lucru ...BULLBAR stieeee

De acea se intorc jantele ......pt a inlocui flansele ....
                      daca prezoanele lui petre s-au rupt la puntea fata, stiu din ce cauza. (si marius lupu stie)
                      daca s-au rupt la puntea spate, mai cercetez...

sustin intoarcerea jantelor in detrimentul distantierelor, daca acestea din urma nu au umarul de centrare a jantei.
                      Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

Totusi, cred ca ar trebui sa cauti niste jante cu ET negativ. Asta-i cea mai sigura varianta. In alta ordine de idei ... personal as opta pentru "intoarcerea" jantelor, decat pentru montarea flanselor distantiere. E o grija in plus, dupa parerea mea.

Comentariu

Procesare...
                        X