Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

flanse distantiere din aluminiu sau otel?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• flanse distantiere din aluminiu sau otel?

am o oferta de la cineva de set flanse din otel.alti colegi spun ca ar trebui sa pun din aluminiu,fiind mai usoare.ce parere aveti.as vrea sa-i pun de 30 sau 40mm,sa iasa un pic rotile afara.va multumesc
    Nissan terrano r20

Re: flanse distantiere din aluminiu sau otel?

Otel! Si cat mai profesioniste!

Comentariu

Eu am avut de la Geppetto de aluminiu si mi s-au parut foarte bune. Erau foarte usoare si le-am probat o zi fara nici o problema. Cand era lumea mai draga m-a lasat pompa de apa si le-am vandut. Erau de 35mm si scoteau rotile exact cat trebuia fara sa-mi frece

Comentariu

multumesc pentru sfaturi,o sa pun de 30 mm.o sa le scoarta suficient?vreau doar sa se vada frumos
        Nissan terrano r20

Comentariu

Pai atunci, nu mai bine pui niste jenti cu ET negativ ?

Comentariu

Eu tot de la geppe de 3,2mm am si tot de aluminiu . Merg pe sosea destul de des si cu viteza...peste 120km/h . De un an totul este OK .

Comentariu

Postat în original de infinityauto Vezi post
              multumesc pentru sfaturi,o sa pun de 30 mm.o sa le scoarta suficient?vreau doar sa se vada frumos
              30 e bine,35 e cam la limita. Nu stiu cat de evazate sunt aripile la a ta,s-ar putea sa-ti frece in flexari sau la curbe luate in viteza. Mie cu 35 a intrat perfect si arata beton!

Comentariu

Procesare...
              X