Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

jante pt vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• jante pt vitara

va salut,am gasit 4 jante aro ,15", 5x139.7 se potrivesc pe vitara 1993?
    jantele nu sunt intoarse,as vrea sa le intorc si sa iau cauciucuri 215 credeti ca e ok?
    vitara lwb 1993

Re: jante pt vitara

salut, cea ce ti-ai propus tu este foarte ok cu conditia sa ai grije unde intorci jantele pentru ca daca nu sunt facute ok vor bate,
    daca nu ai pretentii de design jantele merg puse invers ca atare doar ca vei avea valva pe interior
    Mishu 0729 963 330

Comentariu

Postat în original de tcmihai Vezi post
      salut, cea ce ti-ai propus tu este foarte ok cu conditia sa ai grije unde intorci jantele pentru ca daca nu sunt facute ok vor bate,
      daca nu ai pretentii de design jantele merg puse invers ca atare doar ca vei avea valva pe interior
      sigur
      ????

eu nu cred
      DXX

Comentariu

Nu merg puse invers asa cum sunt ele, deoarece pe fata nu o sa incapa din cauza etrierului, iar pe spate nu vor ajunge la prezoane. Cel mai bine, daca le vrei intoarse, trebuie taiate si sudate invers, altfel nu o sa mearga. Si daca tot fac operatiunea asta baietii cu intoarcerea, astupa vechea gaura si fa alta noua unde trebuie in fata, ca o sa plangi daca dejantezi in padure in vreo balta, si nu o sa ai acces la valva.

Spor la achizitie!
        Don't faster than your angel can .
        symy139@yahoo.com
        0766718187 - Service 4x4 Iasi

Comentariu

am inteles,am vb acolo la sirius,70 ron de roata,nu stiti cumva unele gata intoarse?
          vitara lwb 1993

Comentariu

Doar jantele de Samurai (cu spite) merg puse pe dos si mai este inca un model mai rar de Daihatsu Taft (asemanatoare cu cele de samurai).
            Ultima editare de Cristian1; 16.nov.2012, 11:38.
            Off-Road in Waldland

Comentariu

jantele le-am achizitionat....daca nu le mai intorc MT-uri BfGoodrich KM2 215/75/15 intra ?am si un SL de 5 cm
              vitara lwb 1993

Comentariu

sa pun si o poza cu ele,inainte sa le duc la vopsit Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture%2520015[1].jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	67,5 KB 
ID:	910446
                vitara lwb 1993

Comentariu

Salut,

Daca ai SL de 5 pe ea, si arcurile sunt in mintile lor, adica sa nu fie calcate sau rupte, intra fara probleme. Avut grija la flexari pe spate, sa nu cumva sa ajunga in aripa. Eu am purtat pe a mea vitara timp de 2-3 sapt 1 set de jante de aro cu anvelope 215 80 r15C, si nu am avut probleme de nici un fel, atingeau foarte putin in sasiu la viraj maxim stanga/dreapta. In rest nu e e prb.
                  Don't faster than your angel can .
                  symy139@yahoo.com
                  0766718187 - Service 4x4 Iasi

Comentariu

Procesare...
                  X