Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

jante pt vitara


Postări Recomandate

Re: jante pt vitara

 

salut, cea ce ti-ai propus tu este foarte ok cu conditia sa ai grije unde intorci jantele pentru ca daca nu sunt facute ok vor bate,

daca nu ai pretentii de design jantele merg puse invers ca atare doar ca vei avea valva pe interior :wink:

Mishu 0729 963 330
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: jante pt vitara

 

salut, cea ce ti-ai propus tu este foarte ok cu conditia sa ai grije unde intorci jantele pentru ca daca nu sunt facute ok vor bate,

daca nu ai pretentii de design jantele merg puse invers ca atare doar ca vei avea valva pe interior :wink:

 

sigur

????

 

 

eu nu cred

DXX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: jante pt vitara

 

Nu merg puse invers asa cum sunt ele, deoarece pe fata nu o sa incapa din cauza etrierului, iar pe spate nu vor ajunge la prezoane. Cel mai bine, daca le vrei intoarse, trebuie taiate si sudate invers, altfel nu o sa mearga. Si daca tot fac operatiunea asta baietii cu intoarcerea, astupa vechea gaura si fa alta noua unde trebuie in fata, ca o sa plangi daca dejantezi in padure in vreo balta, si nu o sa ai acces la valva.

 

Spor la achizitie!

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: jante pt vitara

 

Doar jantele de Samurai (cu spite) merg puse pe dos si mai este inca un model mai rar de Daihatsu Taft (asemanatoare cu cele de samurai).

Editat de Cristian1

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: jante pt vitara

 

Salut,

 

Daca ai SL de 5 pe ea, si arcurile sunt in mintile lor, adica sa nu fie calcate sau rupte, intra fara probleme. Avut grija la flexari pe spate, sa nu cumva sa ajunga in aripa. Eu am purtat pe a mea vitara timp de 2-3 sapt 1 set de jante de aro cu anvelope 215 80 r15C, si nu am avut probleme de nici un fel, atingeau foarte putin in sasiu la viraj maxim stanga/dreapta. In rest nu e e prb.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare