Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nu se potrivesc Beadlockurile !!!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Nu se potrivesc Beadlockurile !!!

Se pare ca am parte numai de cascadorii la acest morman de fiare >

Am luat tot de la acelasi personaj si niste jante cu beadlock-uri ,le-am sablat si apoi vopsit ,cand sa le montez surpriza: nu se potrivesc ,

lasati-ma sa va explic:

nu se potriveste beadlockul pe oricare din jante si mai mult nici in orice pozitie.De astazi de dimineata am reusit o singura janta sa montez .
    Daca cineva stie care este smecheria sa ma lamureasca si pe mine ca eu unul nu mai am rabdare sa fac asta inca odata.

Ca si comparatie jantele luate de Mihai de la Max s-au montat in orice pozitie si a durat 4 ore de la A la Z.
    ARO M461 din '65
    Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Re: Nu se potrivesc Beadlockurile !!!

Postat în original de pinti Vezi post
    Se pare ca am parte numai de cascadorii la acest morman de fiare >

Am luat tot de la acelasi personaj si niste jante cu beadlock-uri ,le-am sablat si apoi vopsit ,cand sa le montez surpriza: nu se potrivesc ,

lasati-ma sa va explic:

nu se potriveste beadlockul pe oricare din jante si mai mult nici in orice pozitie.De astazi de dimineata am reusit o singura janta sa montez .
    Daca cineva stie care este smecheria sa ma lamureasca si pe mine ca eu unul nu mai am rabdare sa fac asta inca odata.

Ca si comparatie jantele luate de Mihai de la Max s-au montat in orice pozitie si a durat 4 ore de la A la Z.
    Daca jantele au venit montate, dupa sablare si vopsire nu are ce sa se schimbe asftel incat sa nu se mai potriveasca. Grosimea stratului de vopsea nu ar trebui sa incurce la montaj.

Jantele sunt proaspat facute (adica adaptate inelele pe ea) ?

Pui ceva poze cu ele?

Comentariu

Ar trebui sa se potriveasca. Dar daca gaurile nu au fost date pe divizor ar fi trebuit sa aiba semne, daca nu au nici semne inarmeasa-te cu rabdare de chinez batrin si potriveste-le. Bafta! Miine trec prin Deva. Da un telefon daca vrei sa ma uit si eu la ele.
      zambeste...maine poate va fi mai rau

Comentariu

@Max jantele au fost fara gume ,discurile nu se potrivesc pe gaurile jantelor
        @Miron nu ne-am mai vazut demult ,da un telefon 0740887950 si ne vedem la o cafea

cred ca asta este problema,nu au fost date gaurile corct cu divizorul si din acest motiv nu se potrivesc ,puteau sa faca ceva semn atat pe janta cat si pe disc ca sa se stie ce si cum.Cred ca am sa renunt si am sa le vand ca nu am rabdare sa ma mai chinui cu ele.
        ARO M461 din '65

Comentariu

Sevus. Imi pare rau de patania ta, si eu vreau niste beadlockuri pt un prieten care nu are cont pe forum.
          Poti sa ne zici de la cine ai luat sa nu pateasca si altii?
          Multumesc.

Comentariu

@Insane - Citeste postarile lui @Pinti legate de problemele intampinate la o cutie de viteze de Y60 si o sa-ti dai seama si singur.
            Life's Too Short To Drive Boring Cars

Comentariu

Fiecare janta si bead-lock ar trebui sa aiba facut cu flexul o litera (ex.R pe janta si R pe beadlock) care arata atat perechea janta/beadlock, cat si locul unde trebuiesc suprapuse.
              Am fost in cu ca . A fost

Comentariu

Am facut-o astazi si pe a doua.
                Nu este nici o litera mai ales ca au fost sablate ,grunduite si vopsite in 4 straturi.
                Mai am 2 xi sunt victorios
                Fișiere atașate
                ARO M461 din '65

Comentariu

Stii cum e asta: primele 3 roti sunt mai greu de imperecheat..restul e floare la ureche :-))

P.s: pune si tu suruburile de aceeasi culoare, ar arata mult mai bine.
                  Spor !
                  Ultima editare de Insane; 30.dec.2012, 10:57.

Comentariu

Alea din poza sunt suruburile cu care am apropiat de 50 mm apoi le-am schimbat pe toate cu unele de 35mm noi si frumoase.
                    ARO M461 din '65

Comentariu

Tu vb serios? 4 ore dureaza daca tot e ok?

Eu am avut vreo 3 seturi de roti cu jante cu beadlock... dar nu le-am descaltat niciodata...
                      Madi - 0768 295 083 - Piese Nissan Patrol Y60 & Accesorii Offroad -

Comentariu

Postat în original de MAD MADI Vezi post
                        Tu vb serios? 4 ore dureaza daca tot e ok?

Eu am avut vreo 3 seturi de roti cu jante cu beadlock... dar nu le-am descaltat niciodata...

Poate sa dureze si mai mult. Sunt multe suruburi, nedesfacute de multa vreme. Trebuie sa lucrezi cu grija ca sa nu se rupa, dau cu degripant, mai stai sa actioneze, mai incerci etc...
                        Eu unul nu le-am desfacut niciodata pe ale mele dar sunt convins ca nu e chiar floare la ureche de lucrat cu ele.

Comentariu

Asa arata la gata,acum stau si caut inca 2 cauciucuri si o janta si cineva care a mai facut beadlockuri ca astea sa mai faca o bucata ca una este de neutilizat.
                          Fișiere atașate
                          ARO M461 din '65

Comentariu

Asa arata la gata,acum stau si caut inca 2 cauciucuri si o janta si cineva care a mai facut beadlockuri ca astea sa mai faca o bucata ca una este de neutilizat.
                            Suruburile de prindere sunt la distante perfect egale?In poze nu par,in special la roata culcata.Cum sunt comparativ cu cele galbene pe care le-ai avut in trecut?
                            Life's Too Short To Drive Boring Cars

Comentariu

Distanta pare sa fie egala,sunt mult mai zdravene dar si mult mai grele.
                              ARO M461 din '65

Comentariu

Procesare...
                              X