Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Dimensiuni la jante pentru Toyota versus Chevrolet


Postări Recomandate

De ceva timp ma tot uit pe un site din America, caut ceva jante mai deosebite pentru Toyota ( J73 ) si am observat faptul ca multi scriu la jante ca se potrivesc la Toyota si la Chevy . Problema e ca nu sunt sigur daca intr-adevar corespund dimensiunile ! Pentru Toyota e clar : 6 x 139,7....deci 5,5 Inch. Chevi are tot 6 gauri, se pare ca tot 5,5 Inch, dar nu sunt sigur de marimea gaurii din mijloc daca sunt la fel de mari. E cineva care stie mai multe despre tema asta ? Idei, pareri .. mersi ! Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dimensiuni la jante pentru Toyota vs Chevrolet

 

De ceva timp m-a tot uit pe un site din America, caut ceva jante mai deosebite pentru Toyota ( J73 ) si am observat faptul ca multi scriu la jante ca se potrivesc la Toyota si la Chevy . Problema e ca nu sunt sigur daca intradevar corespund dimensiunile ! Pentru Toyota e clar : 6 x 139,7....deci 5,5 Inci. Chevi are tot 6 gauri, se pare ca tot 5,5 Inci, dar nu sunt sigur de marimea gaurii din mijloc daca sunt la fel de mari. E cineva care stie mai multe despre tema asta ? Idei, pareri .. mersi !

 

Nu se potrivesc. Eu am testat cu jantele de pe Suburban si e diferita distanta dintre gauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare