Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

modificare matrita silverstone


bob_cox

Postări Recomandate

dupa cum stiti prbabil cei de la silverstone au facut o indemana clientilor sai in urma cu catva timp si au modificat matrita,noile anvelope fiind semnificativ mai mari!Inconvenienul major fiind ca poti schimba doar patru(sau cinci)anvelope:uameni.Stie oare cineva daca au mai ramas din lotul vechi undeva anvelope,sau nu s-a mai lovit nimeni de problema aceasta?
Cand m-am trezit azi dimineata,mi-am dat seama ca sunt mai batran cu o zi!-nu e nimic,voi compensa prin comportamentul meu copilaresc:j... MASINI: Toyota Rav4 d-cat,Aro M461 '71 l27d,Jeep cherokee '94 4 l high output
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: modificare matrita silverstone

 

din ce informatii am obti

nut eu s-a intamplat in 2011.in anul 2012 mi am luat 4 gume din germania si sunt varianta mai mica...

Cand m-am trezit azi dimineata,mi-am dat seama ca sunt mai batran cu o zi!-nu e nimic,voi compensa prin comportamentul meu copilaresc:j... MASINI: Toyota Rav4 d-cat,Aro M461 '71 l27d,Jeep cherokee '94 4 l high output
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: modificare matrita silverstone

 

Ieri am masurat un Silverstone 31 xtrem si are 74 cm....asta e carcasa veche sau noua ?

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: modificare matrita silverstone

 

in cm nu stiu cat a avut guma veche pe 31,depinde cand a fost cumparata ...

Editat de bob_cox
Cand m-am trezit azi dimineata,mi-am dat seama ca sunt mai batran cu o zi!-nu e nimic,voi compensa prin comportamentul meu copilaresc:j... MASINI: Toyota Rav4 d-cat,Aro M461 '71 l27d,Jeep cherokee '94 4 l high output
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: modificare matrita silverstone

 

salutare

treaba cu silvesrtone sta cam asa

din 2011 s-au schimbat matritele mai putin pt 35x11,5x16 care inca sunt mici,iar ca sa intelegem toti cum sta treaba cu dimensiunile americane,astea sunt in toli sau inchi,este un calcul simplu si anume ,de exemplu dimensiunea 31x10,5x15 inmultim fiecare dimensiune cu 2,54 si ne da dimensiunile in cm

31x2,54 = 78,74 cm diametrul exterior

10,5x2,54=26,67 cm latime

15x2,54 =38,10 cm diametrul jentii

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: modificare matrita silverstone

 

transformarea este simpla intr-adevar asa cum a spus vecinul blavenstein insa acum intrebarea e de ce trebuia sa schimbe matrita aia,daca inainte a fost 33 de inchi,inseamna ca acum e mai mult sau daca are acum 33 inchi inainte era mai putin,nu?transformarea o inteleg,rationamentul schimbarii e problema deoarece acum e nevoie de inlocuirea tuturor anvelopelor iar eu aveam nevoie doar de o rezerva!!!!!:dr3

Cand m-am trezit azi dimineata,mi-am dat seama ca sunt mai batran cu o zi!-nu e nimic,voi compensa prin comportamentul meu copilaresc:j... MASINI: Toyota Rav4 d-cat,Aro M461 '71 l27d,Jeep cherokee '94 4 l high output
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: modificare matrita silverstone

 

... acum intrebarea e de ce trebuia sa schimbe matrita aia,...

Un posibil raspuns este ca mai multi producatori de anvelope masoara diametrul la baza crampoanelor si nu la varf. Silverstone a modificat matrita in acest sens, astfel ca un 33" a ajuns la un diametru efectiv(fara uzura) de aproape 34,5"

De mai multi ani se incearca o standardizare si in domeniul asta, se pare ca tot mai multi vor adopta aceasta metoda de masurare:wink:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare