Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

2 intrebati pentru cei cunoscatori

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Miron Sorin
    a răspuns
    Re: 2 intrebati pentru cei cunoscatori

la noi nimik afara nu e voie aici auzi mai bine, poti vorbi peste altii si sa te auzi tu....cheshtii d'astea

Lasă un comentariu:

• Unimog
    a răspuns

Mersi asa mai inteleg si eu , idea cu difuzoare separate este idee buna asa nu ma incurc cu programul radio asa voi face
    La cealalta intrebare m-a lamurit Gepetto functia FM nu este de la emisiile radio ci ceva cu sinusoizi, amplitudine norme europene si americane

Intrebarea nr. 3

Ce se intampla daca montez o statie cu putere de emisie 40 W ( din cate stiu este limitat la 4 W in europa)?

Lasă un comentariu:

• Dan Cilan
    a răspuns

Postat īn original de guerilla
    ...difuzor mai mare la motor ca sa nu mai stau sa tip la aia de blocheaza intersectia ci te adresezi frumos, civilizat....
    Cat de frumos ? Cat de civilizat ? Super idea !

Lasă un comentariu:

• guerilla
    a răspuns

uite cum arata statia alan 48 in spate, partea de conectivitate:
    19 e conectoru pt antena
    21. e pentru PA (public adress ) - gen megafonu politiei/salvare da la scara mai redusa
    22. jack pentru extern - pe aici poti scoate semnal audio cu un cablu simplu - jack/jack si il duci in cdplayerul sau ce headunit (radio, dvd-player, cd, disc de vinil, :p ) ai tu la masina, cu simpla conditie ca sa aiba aux-in ca altfel e mai complicat.

eu la mine am montat un difuzor pe extern care e in stanga volanului si un difuzor mai mare la motor ca sa nu mai stau sa tip la aia de blocheaza intersectia ci te adresezi frumos, civilizat....

Lasă un comentariu:

• Unimog
    a răspuns

Domnule ceata totala, daca pana acum nu stiam acum sunt si mai si. Masina este Dodge Ram 3500 2008 statia ce am pomenit daca cineva mi-l face OK dar te rog nu ma incurca cu termeni tehnici ca ma impusc singur :P

Oricum mersi guerilla daca poti sa-mi explici un pic pe intelesul meu ar fi OK

Lasă un comentariu:

• guerilla
    a răspuns

la 1 iti raspund eu. ai in spate iesire pentru difuzor extern. cu un cablu audio simplu, te poti duce in player daca are aux-in.

Lasă un comentariu:

• Unimog
    a creat un topic 2 intrebati pentru cei cunoscatori

2 intrebati pentru cei cunoscatori

1. As vrea sa scot pe difuzoarele de la radio semnalul receptionat pe un Alan 48 . Se poate?
    2.Am vazut ca aceasta statie are functie de FM dar n-am reusit sa-l folosesc . Este vreun motiv tehnic (limitare banda etc)? Sau doar eu sunt nepriceput?
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection