Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SONIM XP-3 Waterproof

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• SONIM XP-3 Waterproof

In sfarsit a aparut telefonul rezistent cu adevarat la apa! Este net superior fata de prima varianta, are un blindaj de 1 mm pe capacul bateriei, ca un scut Asfir pentru telefoane. Meniul mult mai simplu si mai "user friendly", waterproof 30 minute la un metru adancime, teoretic poti telefona de sub apa (chiar merge, l-am testat) butoanele foarte bine pozitionate, se pot tasta si cu manusi (cand te troliezi) are o forma ergonomica si super grip, cand il ti in mana simti ca e o scula profi. Nu are nici o legatura cu primul model Sonim XP-1. Are si o lanterna in partea de sus, de fapt un led foarte puternic care merge si sub apa, de fapt toate butoanele merg si sub apa! L-am cumparat cu 299 Euro TVA inclus.
    Fișiere atașate
    Do everything prepared!

Re: SONIM XP-3 Waterproof

super , de cand caut asa ceva !!
    Ne spui si de unde il gasim ?

Comentariu

Postat în original de Miron
      teoretic poti telefona de sub apa (chiar merge, l-am testat) .
      misto scula
      Doar de curiozitate - tu cum vorbesti sub apa?

Comentariu

de vorbit sigur nu a vorbit .dar de ascultat poti asculta linistit.

Comentariu

Se curata usor
          [youtube:34v5x12d]http://www.youtube.com/watch?v=ndiDQWG5TZ8&feature=related[/youtube:34v5x12d]
          My Build: ARO Spartana Offroad

Comentariu

Vreau si eu! De unde pot lua?

Comentariu

Postat în original de bullbar
              Vreau si eu! De unde pot lua?
              http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid= ... Categories

Comentariu

Postat în original de ab03fge
                Este cam greu sa te gaseasca releele, mai exact nu ai semnal, nici GPS, nici GSM sub apa.
                Kamikaze Offroad Team
                www.standuri-metalice.ro

Comentariu

prea scump pt ce ofera,se ia 1 bucata 6310 se baga in punga si gata,e si rezistent si waterproof.
                  Nu mai semnez.

Comentariu

Postat în original de Andrei.T
                    prea scump pt ce ofera,se ia 1 bucata 6310 se baga in punga si gata,e si rezistent si waterproof.
                    una manusa de cauciuc sau un condom cu nod la un capat fac minuni

Comentariu

MAI BUN CA PREZERVATIVUL NU-I NICI UNUL .... si vb ..disponibil oricand .... cam toata lumea are sub moketa masini cate o mica cutiutza ...
                      cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!

Comentariu

Postat în original de lipoveanu
                        MAI BUN CA PREZERVATIVUL NU-I NICI UNUL .... si vb ..disponibil oricand .... cam toata lumea are sub moketa masini cate o mica cutiutza ...

ce le stii tu pe toate

Comentariu

Postat în original de ionut73
                          Postat în original de Miron
                          teoretic poti telefona de sub apa (chiar merge, l-am testat) .
                          misto scula
                          Doar de curiozitate - tu cum vorbesti sub apa?
                          Nu vorbitorul e sub apa, ci telefonul. De exemplu esti la balta si astepti un telefon important. Ai avea chef sa faci o baie , dar nu poti din cauza apelului asteptat. Dar daca ai SONIMU` il agheti la git (cu o "sufa" micuta sau de un masiv "lantoc" de aur) sau il bagi la slip, si inoti frumos cu headset-ul blutooth original (si el este WATERPROOF) pina cind te apeleaza, si-atunci raspunzi lejer si-ai inbinat utilul cu placutul (si cu "placutul" ma refer si la balaceala si la faptul ca toti care te-au vazu sint pe spate).
                          PATROLATOR
                          Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...
                          http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tfcjb_sTa30

Comentariu

Postat în original de lipoveanu
                            E clara treaba, dar cind te vede sotia cu mobilu`-n "balon" ce-i spui?
                            "GOOD VIBRATION"
                            Ultima editare de Patrolator; 16.ian.2010, 08:44.

Comentariu

Postat în original de naui
                              Postat în original de ab03fge
                              Este cam greu sa te gaseasca releele, mai exact nu ai semnal, nici GPS, nici GSM sub apa.

Hai sa-ti spun o poveste doua cu relee:
                              1.
                              Anu`trecut coborind de pe Transalpina printr-un defileu f.f.ingust si cu pereti f.f. inalti (GPS-ul a pierdut de citeva ori semnalul) incepuse sa se intunece asa ca am tras la primul un pension intilnit. Aveam "satelit" in camera, care din cauza pozitiei geografice deosebite, functiona cu intreruperi. Bun is dupa dus, coborim la cina, pe terasa pensionului si eu scot "Sonimu`" (pe atunci aveam inca Sonim-ul vechi XP1) sa telefonez, la care toti clientii casei plus ospatarul, incep sa-mi spuna sa-mi economisesc energia, pt. ca singurul loc din zona cu "semnal" e "in fundul gradinii intre mar si capita de fin" (vreo 70m de la masa mea). Ei si eu ce fac? ma duc acolo? NU! Pun Sonimu`pe masa il dau pe "tare" si telefonez linistit cu prietenii din Arad. Toti din local au spus ca asa ceva acolo nu au mai pomenit.
                              2.
                              Cladirea firmei in care lucrez (Continental Safety Engineering International GmbH) este ecranata din cauza aparaturii sensibile pe care o folosim. In subsolul ei sint vestiarele noastre. In vestiare avem dulapuri metalice. Intru-un asemenea dulap nu functioneaza nici macar telefoanele "fixe" fara fir ale firmei. Dar Sonimu` o face si inca foarte bine. Am testat personal si cu XP1 si cu XP3.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection