Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

performante obtinute cu statia din dotare

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: performante obtinute cu statia din dotare

Postat în original de Dan Cilan
    P.S.In Romania sunt permise amplificatoarele ?
    Nu. Nicaieri nu sunt permise amplificatoarele.
    "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Postat în original de Dan Cilan
      Cu un Albrecht 6690 si cu antena Sirio 4000 , aud de pe dealul de langa Zalau ( 600 m altitudine ) fara probleme , pe cei de la intrarea in Cluj dinspre Oradea ("colegu' vezi ca ai radar la Floresti !" sau "nunta mare la Gilau" ) Sunt vreo 70 km in linie dreapta. Antena e cu talpa magnetica si o tin pe mijlocul pavilionului.
      P.S.In Romania sunt permise amplificatoarele ?
      Interesant ar fi sa vezi daca te aud si ei. De receptionat, receptioneaza toate. La urma urmei, pe receptie functioneaza exact ca si un radio. Tiristii mai mult ca sigur ca sunt dotati cu amplificatoare, microfoane cu ecou etc. Este un nene, pe numele lui Jean de la Moraresti (parca) undeva prin zona Dealu' Negru intre Rm. Valcea si Pitesti. Toti tiristii il cunosc. Pai l-am receptionat pe omul ala, pina la intrarea in Sibiu, si putin dupa. Sunt convins ca nu are in dotare doar o statie de 4w

I Have No Idea What You Are Talking About

Comentariu

Intr-adevar , am tot incercat sa ma fac auzit de cei de la intrarea in Cluj si nu mi-au raspuns...
        In schimb am comunicat foarte bine cu un amic cu acelasi tip de statie dupa ce ne-am despartit la Scrind-Frasinet , el a luat-o spre Bologa , iar eu spre Margau - Huedin si ne-am auzit pana am ajuns amandoi la E60 desi erau intre noi o gramada de dealuri.
        0745634366

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection