Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Locuri montaj statie in masina


aztec

Postări Recomandate

  • 1 lună mai târziu...

Re: Locuri montaj statie in masina

 

E bine acolo dar ar fi indicat un difuzor de exterior sa ai auditie clara. Eu am avut in camion asa montata in locas si trebuia sa o scot inafara sa o aud bine.

pai am de gand sa-i montez iesirea audio de la statie in AUX de la playerul audio

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Eu am montat pe spatele statiei un carlig pentru agatat tablouri (luat din Hornbach) si o agat de "urechea" de deasupra parbrizului, ce serveste la legarea parbrizului de capota, atunci cand este coborat.

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Eu asa vreau sa mi-o pun in samurai... statia :grin:

 

 

 

eu asa o montata pe samurai si vreau sa zic ca sta f bine. pana sa o montez acolo statea intre scaune dar a cam luat noroi , asa ca am renuntat la scrumiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...

Unde ati montat CB-ul?

 

Ma gandeam sa montez CB-ul insa nu am prea mult spatiu,fiind un CB mai vechi nu este mic si subtire.Nu as vrea sa renunt la scrumiera dar nici nu vreau sa il montez pe bord. Am cautat pe net si am gasit asta si credc ca e o idee buna.A incercat cineva de pe forum?

 

Toyota Hilux Surf

 

Image1-2.jpg.092ebabe0675e967724d6b33235c4f65.jpg IMG_0970.jpg.7867c73ea5f1b2b74a6067517a50e3bb.jpg

Editat de Astral
Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

Mie acolo mi se pare locul ideal de montare al CB-ului, daca aveam plafon la ARO acolo o puneam. La multe camioane si ambarcatiuni am vazut statia radio montata in partea de sus a parbrizului, deci nu cred ca e incomod.

 

Se poate si asa :

standard.jpg.f767ab42f1a1a8b6fedaa2efd1ad1338.jpg

Editat de icXu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

As recomanda sa precizati si masina pentru ca sunt ceva diferente.......

 

Toyota LJ 70

 

[ATTACH=CONFIG]155913[/ATTACH]

Initial asa am vrut sa o montez si eu . Arata bine dar totodata si prea ''aglomerat'' .

Editat de Cleo
Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

Am studiat si eu posibilitatea de a monta sus, la parasolar, statia, dar la 70 plafonul e "mai jos" decat la 4Runner, iar o eventuala consola montata ca la tine, iarasi nu prea merge pentru exista riscul, spatiul fiind mai mic, sa dau cu capul de ea......

Aparent e aglomerat, dar sa stii ca e ok, si nici maneta CV nu atinge in statie cand e in viteza I-a.......Urmeaza sa conectez statia pe direct si o sa se mai elibereze mufa aia tripla de bricheta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

@Astral: ai dreptate,pe parasolar daca il montez si eu,dau cu capul in el pentru ca am schimbat scaunele si sunt mult mai inalte de cat cele pe care le-am avut inainte.

@ICxU: La tine arata bine,dar cum spune Astral,depinde de masina pe care o ai.

Asta e statia pe care o am:

CB.thumb.jpg.7fd73251fca71d731e75366b9b62e139.jpg

 

Asta este spatiul pe care il am :

CB1.thumb.jpg.89b645ee66c409083746620608ec180e.jpg

 

Si asta este masina sotului ,cum amontat-o pe al lui,dar mie personal nu imi place :

195538967_CBSteve.thumb.jpg.7d8261f9e703d8aebd41b5711fbec85a.jpg

 

Eu vorbesc de montarea CB-ului pe o Toyota Surf.Oricum,orice idee este bine venita .

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

@nessum: bordul tau arata foarte ''ordonat '' :wink:

 

Cred ca pana la urma o sa renunt la scrumiera si asa nu fumez in masina numai la drum lung...

 

Multumesc tuturor celor care au raspuns :tk

Editat de Cleo
Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

cum am spus si in topicul asta http://forum.club4x4.ro/showthread.php?47118-Locuri-montaj-statie-in-masina

eu am renuntat la oglinda inlocuind-o cu o frumoasa statie CB

nu bate ceva prea tare pe masina , e data muzica prea incet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

cum am spus si in topicul asta http://forum.club4x4.ro/showthread.php?47118-Locuri-montaj-statie-in-masina

eu am renuntat la oglinda inlocuind-o cu o frumoasa statie CB

 

Pfuuuiiii.....si stiam sigur ca mai exista un topic despre montajul statiei, dar nu l-am gasit neam !

Multam !

 

Hai ca le unesc intr-unul singur ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare