Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Antena sirio turbo 5000

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Antena sirio turbo 5000

Azi am primit ANTENA SIRIO TURBO 5000 si spre surpriza mea era fara partea de prindere, adica fara partea din patratul rosu de mai jos.E normal sa vina asa sau am luat o mica teapa?

Nici macar nu am fost informat(sau intrebat) de partea de prindere, in toate imaginile gasite cu antena Sirio fiind prezenta si partea sus numita.
    Omul este făcut să trăiască şi nu pentru a se pregăti să trăiască!

Re: Antena sirio

Nu ma pricep prea tare dar fiindca si pe mine ma intereseaza subiectul am cautat una alta pe net si astia au la vanzare cu tot cu partea respectiva. Mai putin mufa UHF care este separata ar trebui sa ai acelasi lucru dupa cum vad aici: http://www.sirioantenne.it/docs_down...05-03-2007.pdf

De unde ai luat-o, ai un link?

Numai bine,

Moke

Comentariu

In mod normal,din magazin,sigilata, vine cu si cu partea de prindere la care are atasat firul de 3m pina in cabina.Pe asta nu ai cum s-o folosesti,daca-i faci prindere,treb si fir pina in cabina.
      Depinde de unde ai luat-o si la citi bani......acum pe fir si prindere mai dai 50-100lei
      Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
      Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Trebuia sa vina cu tot cu partea de jos din patratul rosu,ceea ce mai trebuie sa comanzi este montura cu cablu care vine separat.
        De unde ai cumparat antena?
        tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani
        tel 0744621055

Comentariu

Antena este noua, comandata de la Mondoplast(fac reclama dar negativa), a venit prin curier si am observat lipsa abia dupa ce am desfacut coletul, cand am vrut sa o montez.....e imposibila montarea.
          Ultima editare de dmx; 14.ian.2010, 20:25.

Comentariu

Citi bani? o antena sirio 5000 este undeva in jur de 200 lei.
            Vezi sa nu aiba separat prindere si cablu la alt pret....sa te prinda cu pretul mai mic dar de fapt este incompleta si per total iesi mai scump...in vreme de criza se practica,pret mic dar incomplet,pret mare pentru tot ansamblul!
            Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Comentariu

Da, acolo scrie ca este fara montura deci practic n-ai luat teapa. Trebuia sa-ti comanzi si restul de montura+cablu si asta-i tot.

Comentariu

Trebuia sa fie cu tot cu partea de jos.
                Sirio Turbo poate veni cu 2 tipuri de monturi.
                Cea cu montura cu surub care vine cu cablu de 4m, sau cu prindere de montura PL care vine fara cablu, dar cu patea din patratel.
                Ai sa mai gasesti firme, care vand antena fara partea de jos dar mai ieftin, si separat prinderea pe montura. Impreuna vor iesi mai scumpe decat o antena complet echipata.
                Va trebui sa cumperi separat partea de jos.

PS. tot incerc sa atasez un fisier si o poza, dar nu ma lasa
                Ultima editare de atar; 14.ian.2010, 20:37.
                "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Postat în original de RZV Vezi post
                  Citi bani? o antena sirio 5000 este undeva in jur de 200 lei.
                  Vezi sa nu aiba separat prindere si cablu la alt pret....sa te prinda cu pretul mai mic dar de fapt este incompleta si per total iesi mai scump...in vreme de criza se practica,pret mic dar incomplet,pret mare pentru tot ansamblul!
                  Cam 220 lei a fost cu tot cu taxe curier, m-am gandit si eu ca este o asemenea strategie de vanzare , trebuia macar sa ma anunte cand am dat comanda ca ii trebuie si acel sistem ca sa o pot folosi, ca sa nu platesc de doua ori curieratul.

Comentariu

Postat în original de valim Vezi post
                    Da, acolo scrie ca este fara montura deci practic n-ai luat teapa. Trebuia sa-ti comanzi si restul de montura+cablu si asta-i tot.
                    Pe site-ul producatorului antena apare impreuna cu partea de jos, in toate pozele gasite si pe acel site si pe altele, antena apare completa.Nici nu mi-a trecut prin cap ca aici se vinde incompleta.Plus ca partea de prindere nu o gasesc acum pe site de vanzare separat.

Comentariu

Postat în original de valim Vezi post
                      Montura e altceva.
                      Antena trebuia sa vina cu partea de jos.
                      Din Italia asa vin, cu tot cu partea de jos in punga.
                      E adevarat ca se gaseste si separat la "unii" comercianti.
                      Ultima editare de atar; 14.ian.2010, 20:50.
                      "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Da, am vazut ca in poze apare ca fiind completa. Dar pe de alta parte scrie clar ca e fara montura iar pe poze ca sunt doar informative. La asta ma refeream cand ziceam ca oficial nu ai luat teapa si nu le poti face reclamatie la ANPC.

Ca sunt nemernici si nu sunt foarte expliciti incat sa fie foarte clar ce contine pachetul in caz de achizitie asta e boala romaneasca si se pare ca si Mondoplastu are acelasi virus.

Bafta si spor la treaba!

Moke

LE: Acum vad ce a scris si Atar. Pai stai nitel, de fapt despre ce parte vorbesti exact? Nu mai ai nimic sub prima parte? Ar trebui sa nu ai montura si atat din cate inteleg eu. Adica partea aia mica gen talpa cu mufa UHF, cel putin eu asta am inteles ca-ti lipseste.
                        Ultima editare de valim; 14.ian.2010, 20:52.

Comentariu

Stiu,nasol....dar vezi tu,asta-i mentalitatea romanului......crede ca-l imbogateste pe un coleg forumist daca ia ceva de la el /magazinul lui,care daca se ocupa cu asa ceva ii va face de obicei si o reducere.....si merge si da banii la altii care-i dau teapa....
                          Vezi tu,aveai reclame pe forum,puteai sa intrebi acolo,de obicei oamenii sunt seriosi,te ajutau,interesul sa iasa bine si sa aiba clienti in momentul asta si in general,la unii ,este sa multumeasca eventualul client indiferent de situatie si buget......acum oricum o sa te ajute,dar ai un gust amar si-i verificat de altii ca o sa fugi ca de drak de cumparaturi online sau de pe forum.....este?
                          ps: nu vind antene,vind altceva de ani buni....am si doua diplome pe tema.....vezi la Atar,sigur te rezolva!

Comentariu

Eu am luat mai multe antene pentru masinile mele si niciodata nu am avut probleme cu mondoplast,vezi pe situl lor la contact nr de telefon si maine suna-i si eu sunt 99 % sigur ca a fost o greseala de impachetare ca partea care iti lipseste tie (daca bine tin eu minte )este ambalata intr-o punga mica separat de restul antenei si probabil ca au omis sau a cazut cand au ambalat.
                            Nu trebuie sa disperi,sunt oameni intelegatori si iti vor trimite odata cu montura ,binenteles daca vrei, si partea care lipseste.Eventual dupa ce vorbesti cu ei da un semn si aici ca sunt foarte curios.
                            tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani
                            tel 0744621055

Comentariu

Am cautat si eu sa vad unde poti gasi piesa lipsa dar n-am reusit. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-i iei maine dimineata la telefon si sa le explici exact ce ai lipsa si sa incerci sa-i convingi sa-ti trimita piesa.

Nu stiu in ce masura te va ajuta dar mai ai si varianta in care poti pretinde returnarea produsului in baza legii celor 10 zile money-back obligatoriu in cazul cumparaturilor online, pierzi transportul insa. Fiind ambigua prezentarea (ca asta m-a incurcat si pe mine) nu se intelege exact ce spun ei acolo prin lipsa monturii. In mod normal trebuia sa fie lipsa doar partea aia mica de UHF dar daca ai lipsa toata piesa de sub nuca aia, atunci ar trebui sa le bagi nitel si de ANPC pe fir, poate sunt totusi baieti finuti si-ti trimi piesa lipsa pe cheltuiala lor (desi, asa cum i-am cunoscut eu pe cei de la Mondoplast, slabe sperante).

Imi pare rau pt patania ta, cu magazinele din Ro se pare ca trebuie sa sufli si-n iaurt :(

Disclaimer: eu cu Mondoplast am lucrat pe partea de networking si asta acum vreo 2 ani, or fi mai intelegatori cei de la magazinul online sau s-or mai fi schimbat atitudinile de-atunci ;)
                              Ultima editare de valim; 14.ian.2010, 21:45.

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection