Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Canal folosit de 4x4 pt. comunicatii.....off-road

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Canal folosit de 4x4 pt. comunicatii.....off-road

Salut,
    Eram interesat daca exista un canal de comunicatie intre posesorii/utilizatorii de vehicule 4x4 off-road, bineinteles in CB (27 MHz) sau PMR (446 MHz). De ceva timp sunt utilizator de Toyota Hilux si, din nefericire, la o escapada in zona Cheia, PH, datorita lipsei de experienta, am ramas impotmolit intr-un sant cu zapada si noroi. Bineinteles ca privitorii au fost distrati de incercarile mele de a iesi din impas, esuate de altfel. Avand la bord o statie emisie-receptie CB, am facut apel catre un eventual ajutor de la un coleg de "suferinta", posesor de autovehicul 4x4, dar in canalul 22, fara efect, din pacate. Am dres-o cu un tractor de la drumuri, contra "supra-taxei" de 100 RON. Ma gandesc ca, in cazul unui incident asemanator, un "coleg de suferinta" ar putea da o mana de ajutor, in cazul unui apel SOS in acest canal "dedicat", sa zicem......

Re: Canal folosit de 4x4 pt. comunicatii.....off-road

canalul 16
    Jimnyholic inside

Comentariu

canalul 16
      L200 2007

Comentariu

Te-ai uitat si tu, asa, macar de curiozitate , atat pe la Regulamentul forumului,dar si pe la celelalte topicuri din aceasta sectiune?
        Nu prea cred, pt ca altfel ti-ai fi facut si tu o prezentare la topicul dedicat, ai fi vazut ca scrie in Regulament ca inainte de a deschide un nou topic se recomanda sa se utilizeze functia "Cautare" si ai fi si gasit raspunsul la intrebarea ta.....

Comentariu

Si din Nou 16,eu merg in capitala pe 16 si 22
          Kia Sportage,2005,albastru
          Toyota LC 120,job car

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection