Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

despre Alan 95 Plus

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• despre Alan 95 Plus

Tocmai mi-am cumparat o statie Alan 95 Plus si as dori daca poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi:
    Ce antena externa s-ar potrivi cel mai bine? Si sa nu fie nici foarte scumpa...
    Incarcatorul pentru priza, cu care am primit-o, scoate 19-20V. Cand o pun la incarcat se aude un bazait. N-am avut curaj sa-l folosesc, o s-o incarc deocamdata in masina. Poate cineva care are asa o statie sa masoare ce voltaj are incarcatorul de priza?
    Cum imi dau seama daca e incarcata complet?
    Va multumesc
    Never Underestimate the Power of Stupid People in Large Groups

Re: despre Alan 95 Plus

Stiu ca nu-ti raspund la intrebarile tale, dar macar sa stii daca tot n-ai folosit-o.......O sa te dezamagesc....
    E o statie care sufera la capitolul "Auto squelch", adica nu are, si asta inseamna ca trebuie sa stai mereu cu mana pe squelch sa-l tot reglezi....
    In rest, e ok, eu o alimentez de la bricheta si o folosesc cu antena ei mica si e suficienta pt mersul in gasca, in coloana......
    Faptul ca merge cu 9 ( !!!) baterii/acumulatori e naspa......

Comentariu

Am observat faza cu squelch-ul dar nu ma deranjeaza asa de tare. Eu am s-o folosesc pentru info trafic (canal 22) si de aceea vreau sa-i pot imbunatati receptia/transmisia cu o antena externa. De asemenea, nu ma deranjeaza ca merge cu 9 baterii, sunt ieftine si nu cred ca voi fi nevoit sa le schimb asa de des. Deci nu m-ai dezamagit, am stiut ce cumpar la cati bani am avut. Pe viitor planuiesc sa mai cumpar inca una ca sa pot tine legatura cu cei de la cort cand sunt plecat pe coclauri.

Comentariu

Topicul se poate inchide sau sterge deoarece nu e de folos nimanui.
        Statia e montata si functioneaza foarte bine.

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection