Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intek m-550 power

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• intek m-550 power

dupa cum spune si titlul am ajuns in posesia unei statii intek m550 power + antena sirio ml 145.nu ma pricep si de aceea as dori niste aprecieri( sau deprecieri ) despre acest model.multumesc anticipat
    Ultima editare de atar; 14.iun.2013, 18:28.
    2slow and 2 furious

Re: intek m-550 power + sirio ml 145

Eu am un Intek M790 + Sirio ML145 si sunt multumit de combinatie si pe strada si prin padure. Antena e cu talpa magnetica si se tine tare bine de masina si la 190 km/h pe autostrada si prin craci in padure.
    "Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva
    incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Comentariu

Salutare. Doresc sa cumpar si eu un intek din asta si vreau sa va intreb cum merg ecoul si roger beep-ul la ele? Am inteles ca pt ecou iti trebuie ceva card care nu e instalat in ea. Multumesc mult
      Sezi bland, ca-s din Maramu' !

Comentariu

Asa e.
        Nu toate au Eco.
        Cele pe care le importa Mondoplast stiu ca nu aveau. Daca vrei cu Eco trebuie sa cauti varianta 550P.
        Ultima editare de atar; 26.ian.2011, 23:25. Motiv: completare
        "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Intek M-550 Power - păreri, sfaturi ...

Vă salut.

După ce am căutat să învăț despre, să mă documentez temeinic, cu greu am găsit ceva să mă mulțumească (conform specificațiilor) și la un preț convenabil. Așa că, de mâine încolo voi fi posesorul unei stații cb INTEK M-550 Power (via curierat rapid). Specificațiile stației sunt:

Stație CB Intek M-550
          Producator: Intek
          Canale: 40
          Frecvența: 25.315 - 29.105 MHz
          Modulația: AM / FM
          Alimentare: 12V
          Temperaturi funcționare: - 10° C <-> + 55° C
          Dimensiuni: 18 x 5 x 15.3 cm
          Greutate: 0.94 kg
          Putere emisie: 4 W FM / 1 W AM
          Modulație: FM: 1.8 KHz +/- 0.2 KHz
          Deviația modulației: ± 0,2 KHz
          Tip recepție: Sistem de recepție duală superheterodină
          Sensibilitate: 0.5 μV 20 dB SINAD
          Selectivitatea: > 65dB
          Squelch: 1 mV
          Putere de ieșire audio: 2.5 W 8 Ohm
          Frecvența intermediară: 10.695 MHZ 455 kHz

FUNCȚII SUPLIMENTARE: Canal de urgență CH9 CH19 / Filtru Automatic Noise Control ANL / Roger Beep R. BEEP / Ecou (opțional) ECHO / Mic Gain / RF Gain / Public Adress PA / Comenzi navigare canale pe microfon UP, DN / Comanda blocare taste pe microfon LOCK / S Meter / Indicator TX / Indicator luminos ANL / Indicator luminos R. BEEP / Indicator luminos ECHO

ACCESORII: microfon / suport stație / suport microfon / șuruburi necesare montajului / cablu alimentare
          Denumiri similare statie radio INTEK M-550 Power, M 550 Power, M550Power, M-550Power.

Arată așa:

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	21,1 KB 
ID:	923490

Nume:	2 Intek M-550 POWER 700.jpg 
Mărime:	53,9 KB 
ID:	923491

Nume:	intek-m550_web1.jpg 
Mărime:	34,8 KB 
ID:	923492

Nume:	M-550_2.jpg 
Mărime:	59,0 KB 
ID:	923493

Funcționează totul, e aproape nouă mai are și 9 luni garanție, omul spune că a primit cadou o stație PRESIDENT și a trebuit să renunțe la asta. Prețul ei de nouă este între 400 - 550 lei în funcție de magazin, eu am luat-o cu 225 lei + transport (aprox. 35 lei).

Aveți/ați avut careva modelul acesta, sau ceva similar să îmi spuneți cum se comportă? Ce antenă ar trebui să iau pentru o emisie-recepție cât mai performante? Sirio sau Alan? Lungime minimă, să fie cu prindere fixă sau cu magnet? Să iau și un amplificator emisie-recepție?

Eu am ales-o pentru funcțiile ASQ (să nu stau toată ziua să reglez squelch-u`, ziceam să mai și conduc), RB (roger beep), ANL (automatic noise limiter), ECHO (funcționează funcția ecou - am vorbit cu cel de la care am luat-o știam că unele aveau placa de ECHO instalată, altele nu, asta avut-o din fabrică), pentru că are tastele UP/DOWN și LOCK pe microfon și pentru funcția PA. Vreau să-mi iau și un difuzor de exterior pentru această funcție. De care-mi recomandați? Am văzut ceva de la MIDLAND, negru rotund, 8 ohm, 10 W, pe la vreo 50 lei. E bun?

Numai bine!
          Ultima editare de mita31; 14.iun.2013, 19:33.
          All-Wheel Drive - it`s all we'll drive! lllllll

Comentariu

Re: Intek M-550 Power - păreri, sfaturi ...

@mita31
            Intek-ul nu-i rau ca si statie, am avut 3 modele de la ei, cel mai tare m-a impresionat H520 (portabila). In fine....acum ca ai statia...iti mai trebuie antena si te-as sfatui sa mergi pe Sirio 4000.
            Am 3 Sirio care-si fac treaba cu brio, iar pe "civila" combinatia K-PO 500 (8W) si Sirio 4000 mi se pare ideala.
            NADS Fitted
            Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.
            Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Comentariu

Re: intek m-550 power

Dar ...unde are PA ? Ma tot uit pe pe poze si nu vad butonul .

Comentariu

Re: intek m-550 power

Acelasi buton cu sqelch ( cam aiurea , dupa parerea mea , dar omu' in general se adapteaza la conditiile de mediu si gata , problema ? - rezolvata ).
                ... sa fim corecti pana la capat !
                Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection