Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

President Lincoln - recomandare antena

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• President Lincoln - recomandare antena

Buna ziua. Am primit sa probez o statie president lincoln (urmand sa o cumpar daca sunt multumit). Problema este ca inca nu am antena si eu nu ma pricep deloc in a alege una. Am primit indicatii ca ar fi buna o antena sirio (cred ca asa se numeste) 5000 turbo sau 2000 turbo. Am fost sa vorbesc pt calibrat (in Oradea pe centura langa metro) dar nu au modelele respective, iar ei mi-au recomandat tot de la sirio modelul megawatt. Va rog sa-mi spuneti ce antena recomandati, iar daca stiti de unde pot sa cumpar una lasati-mi un pm. Am uitat sa spun ca va fi folosita pe un microbus ford transit scurt, neinaltat. Multumesc. Sarbatori fericite tuturor.
    Suzuki Samurai Santana '90

Re: President Lincoln la Oradea

Pai nu ti-au fost de folos cu nimic topicurile despre antene ? E plin de sugestii, discutii, recomandari.......

.....Si atunci topicul asta e despre antene , nu despre statia President, asa cum ai lasat sa se inteleaga din titlu........

Comentariu

Re: President Lincoln la Oradea

Am citit despre antene, dar fiindca nu am gasit un topic despre statia mai sus mentionata, am sperat sa primesc un raspuns strict legat de acest model. din cate am aflat si am citit nu merge cu orice antena datorita faptului ca este o statie de putere mare.

Comentariu

Re: President Lincoln - recomandare antena

Postat în original de peter Vezi post
        iar ei mi-au recomandat tot de la sirio modelul megawatt. Va rog sa-mi spuneti ce antena recomandati, iar daca stiti de unde pot sa cumpar una lasati-mi un pm. Am uitat sa spun ca va fi folosita pe un microbus ford transit scurt, neinaltat. Multumesc. Sarbatori fericite tuturor.
        Daca e vorba de megawatt 3000 e ok antena

Comentariu

Cand am fost sa ma interesez ziceau ca, din ce au ei pe stoc, megawatt ar fi cea mai buna, dar nu mi-au zis daca au modelul 3000 sau 4000. Daca au doar modelul 4000, sa mai astept pana aduc 3000? (stiu ca 4000 e mai "tare", dar si ca la peste 120km/h cam se culca pe masina)

Comentariu

Megawatt este o antena cu spic subire, foarte elastica.
            Se acordeaza foarte bine, dar balanseaza prea mult in off-road dupa parerea mea.
            La Sirio as merge pe minim Performer 1000 sau mai bine 5000.
            Dezavantaul la 5000 e ca se acordeaza greu.
            Nu conteaza ce statie legi la antena. Asta e basm cu "imperecherea" statiei cu antena.
            In general recomand inceperea alegerii de la antena, si apoi, in functie de buget si preferinte, a statiei.
            "Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Comentariu

Statia aceasta o voi folosi strict pe microbus (cel putin deocamdata)

Comentariu

In cele din urma am montat o antena megawatt 4000. Cam subtire in spic, ce-i drept, dar din masina nu ma deranjaza ca nu o vad cat balanseaza
                Am testat-o la drum si pot sa spun ca sunt foarte multumit de alegerea facuta, atat statie cat si antena.
                Multumesc colegilor pentru ajutor.

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection