Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tough phones

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: telefon-rezistent.ro. MARE MAGARIE !!!

Postat în original de Yonutz Vezi post
    Telefoanele de pe siteul ala sunt o megamizerie. Cacat ambalat si prezentat frumos.

Desi nu pare asta e telefonul care e rezistent in offroad...

http://www.price.ro/preturi_nokia_x1...rey_434409.htm

Ieftin, foarte bun pe semnal, dual sim, baterie lunga durata (5-7 zile) fara fite in dansul... adica n-ai internet, oaierels, blustutz, camera sau altele ...e ca telefonul ala cu fisa metalic de pe timpul lu Ceasca...bagi o fisa, vorbesti o ora si dupa aia bagi sarma pe gaura sa iei fisa inapoi.

Am vreo doua bucati ...care au avut de departe parte de cea mai urata exploatare ...si inca merg ...n-am incercat inca sa bat cuie cu ele ...dar cred ca supravietuiesc...si la asta.

-au cazut in apa de mai multe ori, odata am intrat cu unul dintre ele in mare la un moment dat
    -au cazut pe jos de nenumarate ori
    -am aruncat la un moment dat cu el dupa un caine, au supravietuit, n-am nimerit cainele dar am nimerit un zid
    -am calcat pe el din greseala
    -l-am uitat pe masa afara intr-o iarna vreo doua zile la -
    -a plouat pe el o noapte

Culmea, tot merge ... nu mai arata ca unul nou ...dar e ok.
    Ca sa completez la ce ai spus tu despre telefonul asta (am avut unu si inca functioneaza cu brio dupa 2 ani).
    - scapat in baia de ulei la o masina in timp ce incercam sa luminez cu lanterna din cap sa vad cum se prezinta sorbul
    - din cauza zonelor slabe cu semnal (pe la bunici unde semnalul nu este foarte ok) a stat 1 zi si o noapte intr-o cana cu otet pe frigider. In mod normal cana ar fi trebuit sa fie goala, ca sa pot sa imi pun telefonul in ea sa am macar 1-2 liniute semnal.
    - calcat cu simex-ul de 2 ori (odata cu roata fata, odata cu roata spate). A crapat dispaly-ul de plastic, dar inca functioneaza.

In rest numai de bine despre acest telefon, care, indeplineste cu brio functia de TELEFON. Semnal bun, baterie buna, rezistenta foarte buna fata de alte telefoane. De curand am trecut si eu la un smartphone (din decembrie) si deja am 2 display-uri schimbate la el, si 2 carcase spate. Ce e mai trist la astea "destepte". Odata ce se intampla ceva cu ele, nici ca te mai poti folosi de ele pana nu le duci la service. Crapa display-ul, gata cu touch-ul, intra la apa, ori crapa bateria, ori crapa semnalul ceva se intampla, si multe altele.
    Don't faster than your angel can .
    symy139@yahoo.com
    0766718187 - Service 4x4 Iasi

Comentariu

• Re: Tough phones

Mie kinderii mi-au stricat 3 tel. pana am cumparat un Samsung B2100, care a rezistat vitejeste aproape 3 ani (numa el stie cat a fost folosit pe post de submarin sau minge). Acu' de cateva luni am primit un fifon 4, cu toate ca nu sunt fan smartfion, m-a ajutat in cateva ocazii cu gps sau date internet. I-am luat o carcasa model Lunatik Taktik, care cred ca il va proteja la cazaturi dar nu si de apa.
      Cel mai mare dezavantaj este clar faptul ca B2100-le il incarcam dupa 7 chiar 12 zile si asta ma tine in cel mai bun caz (cand se aliniaza planetele) 2 zile...
      don't worry, be happy

Comentariu

Postat în original de Optimus Vezi post
        Astept vreun an de zile, si daca nu se cojeste cauciucul de pe XP7, poate imi iau si eu unul...
        Cum a trecut 1 an de la postarea asta a mea, sunt curios cum au rezistat cauciucele de pe Sonim XP7... S-a desprins/rupt ceva? Rog colegii posesori de "caramida" sa ne zica ce si cum cu evolutia in timp a acestui telefon.
        Multam.

Comentariu

Eu am MTT ( Mobile Tout Terrain)
          4G
          Dual sim
          slot card, 3500mA
          etc, performantele le gasesti la mine pe site www.nissan4x4.ro
          Aparatele astea nu sunt ieftine dar eu unul sunt multumit de modelul pe care il utilizez SMARTMAX4G.
          A luat busheli la greu
          Vine si cu folie de protectie + ! geam de sticla+ un holder cu fermoar si carcasa dura ( pt situatii "speologice" cand te taresti efectiv pe telefon)
          Are si o jmekerie , atunci cand cade pe jos sau cazi tu cu el in buzunar, incepe sa sune o alarma ..
          ing. Luigi PIRSU
          www.nissan4x4.ro
          service si tunning NISSAN
          Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Postat în original de nissan4x4 Vezi post
            Eu am MTT ( Mobile Tout Terrain)
            ......... 3500mA
            .........
            Sau 3050mA ? Ca asa scrie pe site.....

Comentariu

Samsung S5

E waterproof (IP57 - l-am testat la piscina si inca functioneaza),dustproof si are cateva caracteristici care il fac interesant pentru offroad: se poate pune microSD de 128GB (eu folosesc 64GB, am downloadat 13 GB de harti pe oruxmaps), baterie care se scoate (am luat o baterie de rezerva cu 40 de ron, e mai rapid decat un incarcator extern). Camera foarte buna, GPS cu Glonass. Eu am model dual-sim, amandoua Sim-urile functioneaza 4G. Cu o carcasa tough de 50RON& folie de sticla bate orice telefon rezistent. Second e sub 1000 RON, nou pe la 1300 RON.

Ultima utilizare "tough" a fost la schi, a vazut si ger si ploaie si zapada. Filmarea e cu telefonul, setare camera slow-motion 4x:

Ultima editare de razvanutza; 19.feb.2016, 18:36.
              Am fost in cu ca . A fost

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                Sau 3050mA ? Ca asa scrie pe site.....
                .... foarte probabil sa fie cum scrie pe site ! :)
                ing. Luigi PIRSU
                www.nissan4x4.ro
                service si tunning NISSAN
                Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Postat în original de Optimus Vezi post
                  Cum a trecut 1 an de la postarea asta a mea, sunt curios cum au rezistat cauciucele de pe Sonim XP7... S-a desprins/rupt ceva? Rog colegii posesori de "caramida" sa ne zica ce si cum cu evolutia in timp a acestui telefon.
                  Multam.
                  Il am din noiembrie 2014 si a inceput sa dea semne de oboseala cauciucul...se dezlipeste pe alocuri...ma cam enerveaza si il voi trimite la ei sa-l repare in garantie (3 ani).
                  Alte probleme nu am avut cu el si a suferit multe....buseli diverse,noroi,apa de mare,poze sub apa,turul halbelor si carafelor,uleiuri si span metallic...il spal si e ca nou,pacat ca au folosit un adeziv de kkt...
                  Discovery 4 2010
                  Discovery 2 2000
                  Defender 90 1997

Comentariu

Postat în original de sean70 Vezi post
                    ...a inceput sa dea semne de oboseala cauciucul...se dezlipeste pe alocuri...
                    Multam de info, asta vroiam sa aflu. Din cauza asta am vandut XP1300 pe care l-am avut eu, dupa utilizare soft, aproximativ 1 an de zile, s-a dezlipit cauciucul de pe el. Am schimbat carcasa pe garantie si am preferat sa-l vand, decat sa tot schimb carcasa anual... Recent, am gasit un XP3300 cu carcasa schimbata, m-a tentat tare de tot, dar am renuntat, pe acelasi considerent.
                    Speram ca la XP7, fiind model nou, au rezolvat problema asta, dar se pare ca nu. Mare pacat!

Comentariu

O jucarie interesanta....dar cam scumpa - aprox 900 EUR

Thuraya XT Pro Satellite Phone
                      Thuraya XT-PRO is ruggedized and equipped with longest battery life on any satellite phone, ensuring connectivity no matter where you go. The Thuraya XT-PRO is the first satellite phone with built-in GPS, BeiDou and Glonass capability for highest flexibility in all regions. It has the biggest display on any satellite phone and comes with hardened Gorilla glass for harsh environments. The screen is designed for glare resistance which allows for optimal visibility in bright sunlight and it includes a brightness sensor to automatically adjust the backlight of the display.

https://www.amazon.co.uk/Thuraya-XT-.../dp/B00XAD2IC2Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	thuraya.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	138,9 KB 
ID:	998106
                      Ultima editare de lucy406; 07.dec.2016, 13:06.

Comentariu

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpeg 
Mărime:	263,3 KB 
ID:	998314
                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpeg 
Mărime:	104,2 KB 
ID:	998315
                        Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...
                        http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tfcjb_sTa30

Comentariu

...stie cineva daca se decodeaza pe la noi, sonim xp6?
                          blackhttp://forum.club4x4.ro/showthread.p...ht=iesire+iasi whitehttp://forum.club4x4.ro/showthread.p...ight=lada+niva

Comentariu

Pana la urma am reușit sa dobor Sonimul Xp7 vara asta... Dar cu greu, nu ma puteam mobiliza să-l trimit la garanție pentru cauciucurile dezlipite... Într-un final l-am trimis la mă-sa... Firma serioasa, mi-au trimis alt telefon, nou-nout...
                            Discovery 4 2010
                            Discovery 2 2000
                            Defender 90 1997

Comentariu

Folosesc cu succes iHunt S60 Discovery.
                              Smartphone dual-sim, sticla Gorilla, baterie la greu. Merita 800ron

Comentariu

Procesare...
                              X