Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Statie Avanti micro


bratu romeo

Postări Recomandate

Am cumparat statia asta pentru ca e foarte mica. Nu am gasit pe nimeni care sa o fi folosit sau macar alte statii de la Avanti.

Dimensiuni fizice :10,2 cm x 10 cm x 2,5 cm. Are AGC , ASQ, RFG in 9 trepte de la 0,6-5,4, EMG, AM/FM. Carcasa este din aluminiu si este si radiator pentru etajul final de putere. Jack pentru difuzor suplimentar. 1W.

Pe site-ul fabricantului sunt doar fotografii ale statiilor pe care le produc. Statia Avanti micro inca nu este acolo.

Statia are o putere de 4 W dar am gasit pe net ca ar fi de 4-8 W dar nu cred.

Sensibilitatea la receptie si ceilalti parametri care sunt scrisi in carte se incadreaza in normalul statiilor in gama asta de pret.

Dupa ce o montez o sa vad ce poate si mai ales cat se incalzeste daca o tin in emisie 5 minute.

Daca nu mai scriu inseamna ca am aruncat-o =))

IMG_2534.JPG.51d016db18ffe07c6291d05f06ccf9b0.JPG

Editat de bratu romeo
Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Statie Avanti micro

 

Pare absolut identica cu CRT One . Si eu am intrebat despre CRT dar pana acum nu am primit un raspuns. Abia au aparut pe piata ( 2015 ) . Cred ca snt OK. Au functiile minime pentru o statie so probabil ca de aceea sunt extrem de mici . ar trebui ca fiecare masina sa aiba o asemenea statie , inca din fabricatie .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Statie Avanti micro

 

Nu este un atribut al celor mici. Pe piata exista mai multe " sasiuri " de statii , foarte utilizate de diferiti producatori , care sunt absolut identice dar au etichete diferite. Eu am intalnit modele facute de 4-5 producatori si care sunt absolut identice .

Daca mergi aici , orice statie ai alege , vei vedea ca are si capitolul " Also Sold As " .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Statie Avanti micro

 

Salutare cum se comporta statia ca am comandat si eu astazi 14.03.2015 asemenea model de statie mini de la Avantti si cel care o vine spune ca are reglaj de putere intre 4 si 20 w. Ceva pareri mie mi se pare foarte utila pentru dimensiunile reduse pt. ca in Feroza mea nu prea am loc pe unde sa montez una normala. Folosesc de mai bine de 8 luni tot de la Avantti un primo de 20w si sunt foarte multumit de ea.

Precizez ca nu ma pricep la statii dar pt. ce am eu nevoie de sosele foarte utila.

Multumesc si poate se mai aude ceva pareri despre mini ca luni intru in posesia statiei.

Silviu Grigore

Tel.: 0760.654.468 / Gratis nu exista, ieftin nu rezista :wink:

E-mail: grigsilviu@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Statie Avanti micro

 

Statia se comporta normal, receptia este ok, cu o antena sirio montata pe haion , deci nu prea favorabil , recetioneaza convorbiri cam de la 5-6 km .

Avanti mini mai vine intr-o varianta cu 4w/8w. 20 w nu "incap" in carcasa mini dupa capul meu.

Sunt curios ce scrie pe "cartea tehnica" la "sensibilitatea la receptie" la statia ta.

1 uV pentru 10 dB SIR , sau 1uV pentru 20dB ?

La Avanti normale sensibilitatea este la 20 dB . Daca ne luam dupa carte statiile mini ar fi mai putin sensibile la receptie

Editat de bratu romeo
Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Statie Avanti micro

 

Salutare am intrat in posesia statiei Mini pentru mine este o bijuterie pentru dimensiunile ei ca alta nu aveam unde sa montez si am sa iau si un difuzor extern sa pot receptiona bine.

Dupa montaj si calibrare am sa revin cu informatii.

Eu am dat pe ea 550 ron

Numai bine

Silviu Grigore

Tel.: 0760.654.468 / Gratis nu exista, ieftin nu rezista :wink:

E-mail: grigsilviu@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: Statie Avanti micro

 

Salutare am intrat in posesia statiei Mini pentru mine este o bijuterie pentru dimensiunile ei ca alta nu aveam unde sa montez si am sa iau si un difuzor extern sa pot receptiona bine.

Dupa montaj si calibrare am sa revin cu informatii.

Eu am dat pe ea 550 ron

Numai bine

 

Salut Silviu.

 

Esti multumit de statie?

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Statie Avanti micro

 

Si eu am achizitionnat aceasta statie sub numele de Albrecht cu antena little wilson. Pret pachet 329 lei. Eu unul sunt foarte multumit, nu are nevoie nici de difuzor extern, se aude foarte bine.

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Statie Avanti micro

 

Stiti cumva versiunea PRO de Avanti Supremo ce aduce in plus fata de Avanti Supremo? Sau care e treaba cu acel " PRO Version"?

Ma gandesc sa iau si eu jna pe caee sa o imperechez cu o antena Avanti Forte de 170cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare