Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Difuzor extern statie CB

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Difuzor extern statie CB

Am gasit un loc ideal in masina pentru amplasarea statiei CB in bord,dar imi acopera difuzorul din statie.Vreau sa iau un difuzor extern,sa-l pun in alta parte si nu stiu ce sa cumpar.Va rog sa-mi dati un sfat.

Re: Difuzor extern statie CB

Eu am avut unul Nokia si era foarte bun :
    http://olx.ro/oferta/difuzor-extern-...tml#f618b51114

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Capture.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	75,9 KB 
ID:	978322

Comentariu

Toate fac acelasi lucru . Se deosebesc in special prin dimensiuni . Intai gaseste un loc si ulterior cauta unul care sa se potriveasca ca si dimensiuni . Acela care nu te incomodeaza , este cel mai bun pentru tine .
      Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.

Comentariu

Bineinteles am solutia salvatoare ptr tine ...vaselina cu ...miere!

Te urci frumos in cotetul ala verde de ii zici tu lent mover si te duci pe centura. La nentu Sevil. Dai 50 de lei pe o boxa si cu restul ...vezi tu ce faci. Astia de citeste acilea cred ca te duci intai in audienta la duduile de dirijeaza acolosea circulatia. Fals.

E om serios, are cu ce, n-are cu cine sau invers n-am inteles noi prea bine dar e timp destul ptr explicatii la urmatoarea spontana.

Asa, ca pierd firul ... cu restul de duci la Lidl ...Stejar 7 grade dala +25%, iei un borcan cu miere si unu cu vaselina. Ordinea ti-o alegi singur, efectul e garantat.

Difuzor extern ptr transmisie orala ...
        consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
          ....... La nentu Sevil. Dai 50 de lei pe o boxa si cu restul ...vezi tu ce faci. .......
          Asa e, de ce sa dai 35 cand poti sa dai 50 ?!?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Capture.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	73,6 KB 
ID:	978352

Comentariu

Eu i-am dat varianta gandindu-ma in primul rand la sanatatea lui (mai putini bani ramasi de bere)!

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
              Eu i-am dat varianta gandindu-ma in primul rand la sanatatea lui (mai putini bani ramasi de bere)!
              Iti multumesc pentru nepretuitele sfaturi,pe care in nemarginita-ti marinimie le slobozesti! Lent moverul ala,e gri,nu e verde,da' matale nu le ai cu culorile,nu vezi decat rosu metalizat in fata ochilor si doar daca e Nessan scurt,ca lung...e mai greu
              Am luat un difuzor Albrecht,la 43 de lei(sunt deja in gaura cu aprox.3 beri) si am mai luat 6m de cablu sa-l inlocuiesc pe cel actual, sa nu fac inadituri. Difuzorul a fost la oferta,cu tot cu un chinez care filtreaza zgomotul de fond si n-am putut rezista.
              Ultima editare de Liviu-San; 03.oct.2015, 09:19.

Comentariu

Am vazut tarziu, ti-l dadeam pe al meu ca zace in dulap.Mai nou folosesc casti sa nu se mai auda cum isi baga unii diverse chestii in altii :D
                Dacia Duster 4x4
                Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

cea mai buna Solutia cu casca in ureche doar ca la drum intins e obositoare:)
                  si eu ii faceam cadou unul gratis da daca nu da si el telefon inainte ...ce sa ii fac:)

Comentariu

Postat în original de Liviu-San Vezi post
                    Iti multumesc pentru nepretuitele sfaturi,pe care in nemarginita-ti marinimie le slobozesti! Lent moverul ala,e gri,nu e verde,da' matale nu le ai cu culorile,nu vezi decat rosu metalizat in fata ochilor si doar daca e Nessan scurt,ca lung...e mai greu
                    Am luat un difuzor Albrecht,la 43 de lei(sunt deja in gaura cu aprox.3 beri) si am mai luat 6m de cablu sa-l inlocuiesc pe cel actual, sa nu fac inadituri. Difuzorul a fost la oferta,cu tot cu un chinez care filtreaza zgomotul de fond si n-am putut rezista.
                    Ti-ai luat 6(sase) metri de cablu sa pui boxa aia in sifonierul din dormitor? Vrei sa sperii amantul cand nu esti acasa, am inteles!

Boxa aia ia din puterea motorului vreo 2-3 cai, te-ai gandit la asta?

Cu cromatica stau bine, atata timp cat vad rosu si Nexam in fata ochilor. Cand vine vorba de alte marci, consacrate de altfel (dupa opinia altora ) devin brusc suferind de cataracta si alte afectiuni care imi obstructioneaza vederea si imi intuneca judecata.

Ar mai trebui sa pui la Lent Mover si niste huse de scaune dalea roz de blana cu fundite mov la tetiere... cu telecomanda si niste lanturi profi de zapada din aur masiv la vreo 10 kile bucata... Dupa care te duci si o inscrii la Miss Piranda ...

Cine ceteste acilea zice ca noi ne razboim ca dacii si romanii... Nu ne razboim, este demonstrat ca dacii si romanii erau buni parteneri la ...beutura! Dupa ce se imbatau, se luau la omor!

Comentariu

@ Yonutz,aia 6(sase) metri,erau pentru antena, nu pentru difuzor.
                      Multumesc @Karol si Caphone,oricum!

Comentariu

Nu vreau sa te ametesc dar 6 metri de cablu pentru antena sunt cam multi.Am vrut sa prelungesc cablul de la antena astfel incat sa o pot baga direct in portbagajul turismului.Am cautat un cablu de prelungire gata mufat si baiatul de la magazin mi-a spus ca nu are asa ceva si nici nu recomanda o astfel de operatiune.Mai intreaba si tu pe undeva sau da o fuga pe centura la aia cu statii acolo langa restaurant :)

http://www.cbradio.atmedia.ro/doc_cablu.htm

citez :
                        ''INTREBARE : Care este lungimea corecta a cablului?

RASPUNS: Cel mai scurt cablu pe care il poti pune de la statie la antena!''

Te-am zapacit :D
                        Ultima editare de Caphonne; 06.oct.2015, 08:32.
                        Dacia Duster 4x4
                        Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

@Caphone,pana la urma nu am putut sa inlocuiesc cablul deoarece mufa care intra in statie este sertizata iar la magnet nu puteam sa scot firul fara sa fac ceva nasoale p-acolo. Am fost nevoit sa prelungesc firul de 4m ai antenei,cu vreo 30 cm(atat imi lipseau). Am facut proba si functioneaza,sa vedem si pe drum cum se comporta. Oricum antena nu e cine stie ce,ca dealtfel si statia,deci nu ma astept,decat sa se auda ca inainte.

Comentariu

Postat în original de Liviu-San Vezi post
                            @Caphone,pana la urma nu am putut sa inlocuiesc cablul deoarece mufa care intra in statie este sertizata iar la magnet nu puteam sa scot firul fara sa fac ceva nasoale p-acolo. Am fost nevoit sa prelungesc firul de 4m ai antenei,cu vreo 30 cm(atat imi lipseau). Am facut proba si functioneaza,sa vedem si pe drum cum se comporta. Oricum antena nu e cine stie ce,ca dealtfel si statia,deci nu ma astept,decat sa se auda ca inainte.
                            Sper ca ai verificat si calibrarea antenei (VSWR-ul)... ca sa nu ai surprize neplacute
                            It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Postat în original de teddybear Vezi post
                              Sper ca ai verificat si calibrarea antenei (VSWR-ul)... ca sa nu ai surprize neplacute
                              N-am verificat nimic. Antena a fost calibrata pe masina acum 2 ani.De atunci n-am mai facut nimic.

Comentariu

Procesare...
                              X