Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Review Maceta Golok


Postări Recomandate

Am gasit ( de ocazie , pentru ca de nou are un pret prohibitiv ) un Golok intr-o stare noua la mai putin de jumatate de pret . Cum doream de mult timp unul nu am stat pe ganduri prea mult .

Vi-l prezint si voua , poate sunteti interesati sa va cumparati si nu aveti o descriere completa.

- materialul este excelent

- lama nu este absolut deloc elastica ca la o Tramontina , sau o alta maceta pentru vegetatie moale ( este mai mult un choper ) si se subtiaza catre varf

- echilibrat foarte bine din cauza maciuliei care are destula greutate din capatul manerului

- dimensiunea este potrivita

- teaca este din piele de foarte buna calitate , nu ca la cutitele chinezesti :grin:

- este full tang , nu ca unele replici ( copii ) la care se termina lama dupa primele doua nituri

- o chestie " negativa " o reprezinta manerul. Este conic dinspre coada spre lama. Acest lucru este neplacut , la utilizare avand impresia ca iti aluneca mana spre lama . S-a rezolvat usor, cu polizorul si niste benzi de smirghel . am mai intrat vreo 5 mm in carnea maciuliei , marind suprafata de priza , si l-am subtiat putin ( manerul ) spre coada. Acum are o priza perfecta . Pentru cei cu mana mai mica , poate fi OK si in starea initiala .

 

DSCF7483.thumb.JPG.0228a406f28688a2c4452fee5f35ccac.JPGDSCF7481.thumb.JPG.793817a5b464ff5e037501a999c0a5ee.JPGDSCF7482.thumb.JPG.7f9a886d8fd457315e9d8226c164e3b9.JPG

 

Daca vreti sa stiti parerea mea , merita vreo 100-200 ron cu tot cu teaca. Nu merita 360 ron cat se cere pe siturile unde se comercializeaza .

  • Like 1
Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Review Maceta Golok

 

Salut, probabil sunt si altii interesati, si eu as fi, daca zici ca ai gasit undeva nou, dar la jumatate de pret. Ne poti lasa niste detalii sau un link, ceva? Multumesc.

:jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Review Maceta Golok

 

Eu l-am cumparat de la cineva care s-a gandit ca nu il prea foloseste . L-am gasit pe internet. Se gasesc pe siturile din strainatate la preturi mai omenesti . Am vazut pe undeva pe la 60 $ . Merita doar daca se cumpara mai multe pentru a se imparti pretul de transport . Pentru o singura bucata , pretul este prea mare si se ajunge aproape de ce ofera piata din Romania .

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare