Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

clarificare


mihai aro

Postări Recomandate

eu , unul, ca dealer de Garmin, iti recomand Garmin 60CSX, iti face track-uri in 10.000 puncte, spre deosebire de majoritatea ce marcheaza max 500 puncte/ repriza. Daca faci un traseu de 50-70km ........500 puncte sunt putine. Un alt avantaj ar fi ca are un nou model de receptor , ff sensibil, e rezistent la praf, apa, +antisoc !

Are busola, altimetru

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pantru familia iGO (MIO, etc.) asa stiu ca nu.

Eu am Garmin. La acela in principiu poti, dar e foarte greoi si trebuie sa ai mult timp... candva am incercat/inceput dar am lasat-o balta.

 

Ba da. Noi asa am lucrat la trasee. Cu un Garmin (fix modelul prezentat de nissan4x4), un Mio si un Aygo. Am uploadat harti si aparatul a pus traseele parcurse, registrate, asupra lor. Fara harta ii mai nasol, dar poate memora traseul oricum. Exista si varianta de a suprapune traseul cu harta pe calculator. Nu stiu insa detalii ca nu ma ocupam eu cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu , unul, ca dealer de Garmin, iti recomand Garmin 60CSX, iti face track-uri in 10.000 puncte, spre deosebire de majoritatea ce marcheaza max 500 puncte/ repriza. Daca faci un traseu de 50-70km ........500 puncte sunt putine. Un alt avantaj ar fi ca are un nou model de receptor , ff sensibil, e rezistent la praf, apa, +antisoc !

Are busola, altimetru

 

 

careeste pretul modelului prezentat de tine?

o gramada mare mare de fier vechi si un samurai verde......

 

Viata s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care ai sperat-o,dar daca tot suntem aici,sa dansam.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit citeva softuri de tracking pe un Mio 550.

Am inceput cu GPS tuner 4.2, dar care avea probleme de incarcare la imagini peste 200k iar acum folosesc Navio 3.15 cu posibilitatea de a incarca harti de peste 1M cu detalii la nivel de 1-2 metri. Calibrarea hartilor este foarte usoara si foarte precisa. Incercati si va veti convinge. Problema este ca nu poate fi folosit decit 15 min dupa care trebuie restartata aplicatia. Daca aflati cumva vreun cod de inregistrare spuneti-mi si mie

Hell is my Paradise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala
... acum folosesc Navio 3.15 cu posibilitatea de a incarca harti de peste 1M cu detalii la nivel de 1-2 metri...Daca aflati cumva vreun cod de inregistrare spuneti-mi si mie

 

ia vezi asta : http://rs127.rapidshare.com/files/24442 ... oworld.rar

 

 

PS : Inlocuieste semnele # cu litera t ...

 

*editat de Max

Am inlocuit eu . Poti sa postezi link-ul normal pe forum ca nu e nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti un PDA cu GPS, GPS Tuner este un program excelent pentru offroad.

 

Are nevoie de un fisier JPG pentru harta, si asta e un mare avantaj pentru ca puteti scana o harta buna, care odata calibrata va va fi de mare folos.

Sunt hari turistice foarte actuale si foarte apropiate de realitatea din teren.

Hartile topo sunt deasemenea foarte bune, dar nu sunt actualizate.

 

Pe PC puteti pune Map Calibrator, un program foarte fain, cu care puteti vedea track-urile de pe PDA, bineinteles pe aceeasi harta.

 

Puteti descarca GPS Tuner V5.1 si Map Calibrator V2.22 de la http://www.gpstuner.com Inregistrarea costa doar 25$.

Va spun eu ca merita. :h5

 

Cine doreste poate sa-mi scrie un PM cu o adresa de mail, si il ajut sa economiseasca 25$. :lol:

73 de adi - yo2bt ...altfel spus - TOATE CELE BUNE :hi

ORCA - Off Road Club Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare