Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Se poate verifica traseul unei masini doar cu ajutorul unui Tester..??

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Se poate verifica traseul unei masini doar cu ajutorul unui Tester..??

Pana la urma, discutia e utila pt. toti ... ca o masura de precautie pe viitor. O poza cu bordul masinii la predare, eventual si pe exterior in cazul in care apar zgarieturi, infundaturi etc.
    4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Si verificat airbag-urile la destinatie, posibil ca unele sa se piarda pe drum...

Comentariu

Postat în original de stelea Vezi post
        Pana la urma, discutia e utila pt. toti ... ca o masura de precautie pe viitor. O poza cu bordul masinii la predare, eventual si pe exterior in cazul in care apar zgarieturi, infundaturi etc.
        Eu as spune ... la ridicarea pe platforma... Desi normal era sa apara trecute milele avute la bord... in contract. Inca ceva... un film scurt... (cit dureaza urcarea si ancorarea 10-15 min) poate fi trimis pe orice retea de socializare... inainte de plecare in cursa.
        Lucrez in transport si anumite firme dupa ce incarca marfa, asteapta arimarea acesteia apoi face poze din toate unghiurile.. in interiorul remorcii, dar si in exterior... (am avut situatii cand a fost pozat chiar si numarul...desi apare in CMR).
        Asa cum spunea colegul... tb toti sa invatam din greselile celorlalti.
        https://www.youtube.com/watch?v=RI8TEa2gFCo
        .... orice supraapreciere duce la dezamagire.....

Comentariu

Postat în original de Bogdan8 Vezi post
          ....... Fara contract... .....
          Fara contract degeaba poze, degeaba discutii...
          Zi mersi ca a venit intreaga si nu a fost implicata in accident.
          S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“

Comentariu

Discutia e utila nimic de zis ...dar in lipsa unor documente, gen CMR sau altele ...e ca si cum ai incerca sa faci sa mearga o baba paralizata. In alta ordine de idei, nu te certa prea tare cu cetateanul ptr ca s-ar putea sa-ti trebuiasca o copie dupa actul platformei la inmatriculare ...
            consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
              (...) In alta ordine de idei, nu te certa prea tare cu cetateanul ptr ca s-ar putea sa-ti trebuiasca o copie dupa actul platformei la inmatriculare ...
              Nu se mai cere ... era un abuz al militienilor ...
              4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Postat în original de Yoghi Vezi post
                daca ai gps sau camera de marsalier pe masina poti merge la o firma de recuperari date. Ce gasesti si cat ajuta vezi dupa.

Ai mesaj privat cu date de contact.Eu am fost foarte multumit. ultima data am fost cu un telefon calcat de masina dar dupa constatare pretul era prea mare si am renuntat.

Ps: si daca tin cu ursu intreb : ce faci cu dovada de "mers pe roti" poti recupera ceva bani sau ...?

Multumesc!👍🏽 Da, daca as avea exact o dovada concreta ca au mers cu masina, imi pot recupera banii, dar asta e alta poveste, in orice caz imi trebuie dovada concreta sa dovedesc ca idiotul a mers cu masina..(mai mult decat pot sa dovedesc cu poza bordului unde apar milele inainte si dupa..)
                Multumesc mult! 👍🏽

Comentariu

Postat în original de stelea Vezi post

Exact, 👍🏽
                  Am sa postez eventual poza cu cartea de vizita ce merita ocolita..

Comentariu

Postat în original de Yonutz Vezi post
                    Discutia e utila nimic de zis ...dar in lipsa unor documente, gen CMR sau altele ...e ca si cum ai incerca sa faci sa mearga o baba paralizata. In alta ordine de idei, nu te certa prea tare cu cetateanul ptr ca s-ar putea sa-ti trebuiasca o copie dupa actul platformei la inmatriculare ...
                    Da, dar e ok..nu se mai cere acum.

Comentariu

Procesare...
                    X