Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Harti 1:25000 ?!


leonardus

Postări Recomandate

Salutari voua,

 

Stiu ca topicul este ''asudat'' tare, dar fie-mi cu iertare, nu gasesc nicaeri hartile 1:25000, care mi-ar fi de un real folos la drumetiile mele dese prin tara. De multe ori am fost nevoit sa pierd vremea (si banii totodata) cu intrebari de genul: ''nenea, nu va suparati, pe unde este/sa o iau, etc....'', iar hartile 1:100000 nu sunt prea folositoare la cei cu backpack-ul pe spinare.....o spun din experienta personala. Posibil sa fie utile celor care au deja un 4x4, ca drumurile sunt destul de bine reprezentate, chiar si cele de mana a treia, doar ca sunt foarte vechi msi neactualizate. Am vazut pe net cateva modele la scara mica si sunt foarte bune. Acuma, rog pe cei care ma trimit la ANCPI, DTM, ...USL, PNL, ENEL, GAZPROM, :wink:, sa se abtina, n-am timp sa umblu dupa ele. Chiar si contra cost, astept raspunsul dvs.

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Harti 1:25000 ?!

 

Da, multumim, s-a rezolvat.

 

O zi buna.

 

 

:oo......Seriooos ?

 

Stii, scopul unui forum este "schimbul" de informatii, si din moment ce tu ai adresat o intrebare aici, deci ai apelat la colegii forumisti, normal ar fi, chiar daca tu singur ai gasit rezolvarea, s-o impartasesti cu cei pe care i-ai intrebat.....

 

Deci, ne spui si noua ce cautai de fapt si cum ai rezolvat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Harti 1:25000 ?!

 

:oo......Seriooos ?

 

Stii, scopul unui forum este "schimbul" de informatii, si din moment ce tu ai adresat o intrebare aici, deci ai apelat la colegii forumisti, normal ar fi, chiar daca tu singur ai gasit rezolvarea, s-o impartasesti cu cei pe care i-ai intrebat.....

 

Deci, ne spui si noua ce cautai de fapt si cum ai rezolvat ?

 

incearca vechea colectie " muntii nostri" fiecare ghid avea si o harta destul de buna si acopera cam toata tara ( banuiesc ca pentru RO iti trebuie) hartile se pot gasi pe net

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare