Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Suspensie vitara cu punti de patrol


Bogdanwri

Postări Recomandate

Re: Suspensie vitara cu punti de patrol

 

Depinde de ce buget ai. Poti pune coilovere, oristrus-uri sau ceva mai domestic si clasic, arc elicoidal cu amortizor.

 

Din punctul meu de vedere, o sa trebuiasca confectionati alti suporti de arcuri, amortizoare, puntile fiind mult mai late decat sasiu de vitara. Ai putea incerca pentru inceput o suspensie stock de patrol y60, pentru a putea confectiona suporti arcuri, suporti amortizoare etc.

Conteaza mult unghiul la care montezi amortizoarele, si de asemenea pozitia arcurilor pe punte, mai in interior sau exterior, depinde cat de mult flex vrei sa obtii, si de asemenea nu prea mult sa iti iasa arcul de la pozitie.

Sistemul de prindere a puntilor pe sasiu cum vrei sa il faci? Recomandare de asemenea pentru puntile care le detii, este 4 link spate/fata.

 

Nu este chiar asa de simplu sa arunci 2 punti sub o masina si sa mai faca si treaba.

 

O zi buna!

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspensie vitara cu punti de patrol

 

Omul care imi face masina a pus pe un samurai la fel. El zice sa punem tendoane de landrover discovery de fată si in fată si in spate, le face suporti + suporti pentru arcuri si telescoape. Suna foarte bine ideea de coilover dar nu știu unde sa caut si mai ales ce dimensiuni tre sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Suspensie vitara cu punti de patrol

 

Pai, daca ii faci atatea imbunatatiri complicate, i-ar sta bine si cu un motor TDI cu cuplu zdravan...

Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspensie vitara cu punti de patrol

 

pai da numa ca puntile le schimbi in garaj si gata , treaba e buna. Daca schimbi motorul ai de mers pe la RAR si de facut hartii.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Suspensie vitara cu punti de patrol

 

pai da numa ca puntile le schimbi in garaj si gata , treaba e buna. Daca schimbi motorul ai de mers pe la RAR si de facut hartii.

 

Cu RAR-ul nu am treabă pt că nu o să inmatriculez masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare